Hlavní obsah
Výstava navazuje na festival světla Blik Blik. Foto: Milan Říský

Plzeň láká rodiny s dětmi na interaktivní digitální hřiště

Laserové prolézačky, hry s UV světlem nebo obří Člověče, nezlob se. Nejen na to láká návštěvníky výstava Blik Blik _ Digitální hřiště v prostorách plzeňského areálu Depo2015. Interaktivní expozice cílí především na rodiny s dětmi a chce hravou formou přiblížit současné světelné, projekční i zvukové technologie.

Výstava navazuje na festival světla Blik Blik. Foto: Milan Říský
Plzeň láká rodiny s dětmi na interaktivní digitální hřiště

Akce navazuje na plzeňský festival světla Blik Blik, který se kvůli koronaviru nemohl v původním březnovém termínu uskutečnit. „Proto jsme se rozhodli vytvořit soubor světelných a multimediálních instalací ve formátu digitálního hřiště, které připraví návštěvníkům zcela nový zážitek,“ vysvětlil za Depo2015 programový ředitel Jan Štěpán.

Na ploše 800 metrů čtverečních najdou návštěvníci celkem čtrnáct instalací od předních českých i zahraničních studií a umělců. Do realizace se zapojili například i studenti z Fakulty designu a umění Západočeské univerzity.

Expozice obsahuje množství interaktivních prvků.

Foto: Milan Říský

Stěžejním tématem expozice je hra se světlem a zvukem. Instalace mají podle pořadatelů přenést návštěvníky do světa vizuálních experimentů, zvukových iluzí a světelné imaginace, kde si vyzkoušejí například tvorbu obrazu pomocí hry na piano nebo lidského pohybu. Nechybí ani laserová prolézačka, světelné malování nebo hra Člověče, nezlob se! v nezvykle velkém provedení.

Akce potrvá až do 23. srpna. Společné s ní se v Depo2015 koná také výstava Góóól, kde se mohou návštěvníci seznámit s příběhy českého fotbalu.

Turistická navigace zdarma
Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků