Hlavní obsah
Na Drakově nebudou ani letos chybět zruční řemeslníci, jarmareční prodejci, řezbáři, kejklíři a také různé stánky s občerstvením. Foto: www.pratelevrbenska.eu

O víkendu vypukne Lesní slavnost Lapků z Drakova

Velkolepá Lesní slavnost Lapků z Drakova se uskuteční v sobotu 14. a v neděli 15. července. Lidé budou vandrovat po stopách lapků z Drakova údolím řeky Černé Opavy v Jeseníkách. Drakov se nachází poblíž Vrbna pod Pradědem na Bruntálsku. Tradiční akci pořádá Spolek Přátelé Vrbenska, celý projekt podpořila Nadace OKD.

Na Drakově nebudou ani letos chybět zruční řemeslníci, jarmareční prodejci, řezbáři, kejklíři a také různé stánky s občerstvením. Foto: www.pratelevrbenska.eu
O víkendu vypukne Lesní slavnost Lapků z Drakova

„Letošní Lesní slavnost Lapků z Drakova a Dny Lesů ČR přinesou opět spoustu zajímavých novinek. Přátelé Vrbenska připravují tradiční razítkovací hru Hledej zlatý poklad Lapků z Drakova. Děti si tak zahrají zlaté kuželky se skřítky, budou poznávat tajemství lesa, vyzkouší si rýžování zlata a po cestě se setkají s potulnými rytíři, kteří na lesních pěšinách budou chytat loupeživé lapky. Kdo přijde, tak si může také vyzkoušet dětský rybolov, navštívit vodníka u Slučího potoka, který letos bude mít i pomocníka,“ vyjmenovával předseda Spolku Přátelé Vrbenska Karel Michalus.

Na Drakově nebudou ani letos chybět zruční řemeslníci, jarmareční prodejci, řezbáři, kejklíři a také různé stánky s občerstvením. Příjemnou lesní atmosféru naladí i hudební skupiny. Nově se také představí soubor Cirkus trochu jinak s dlouhonohými zbojníky a živými sochami. „V lesní galerii organizátoři akce představí 100. výročí postavení věže na Pradědu. Stanoviště také doplní se svou prezentací svých aktivit a projektů Nadace OKD,“ dodal Michalus.

Také čeští lesníci přispějí na akci vzdělávacími stanovišti s lesní pedagogikou, soutěžemi, sázením stromků či stezkou odvahy.

Foto: www.pratelevrbenska.eu

Také čeští lesníci přispějí na akci vzdělávacími stanovišti s lesní pedagogikou, soutěžemi, sázením stromků či stezkou odvahy. „Na Rejvízu v domě číslo 12 bude po celou dobu slavnosti otevřená historická tkalcovna a v neděli si všichni užijí Drakovského plaváčka,“ doplnil Michalus s tím, že letos se organizátoři potýkají s nižším rozpočtem na dvoudenní slavnost. „Hledáme teď podporu a sponzory na všech stranách, ale doufáme, že to nějak dáme všechno dohromady,“ shrnul předseda Přátel Vrbenska.

Slavnost pořádá Spolek Přátelé Vrbenska pravidelně od roku 2005 vždy v červenci s dalšími přátelskými spolky a partnery. Více informací lidé najdou zde.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků