Hlavní obsah
Z pohádkového představení Hraběnka na zabití Foto: Archiv zámku Sychrov

Na zámku Sychrov potkáte v noci hraběnku Esmeraldu Kotrmeldu

Večerní prohlídky zavedou návštěvníky sychrovského zámku i k nepříjemné nájemnici. Na dožití tu bydlí Esmeralda Kotrmelda, hraběnka de Fuchtle. Pohádkové představení s názvem Hraběnka na zabití můžete s dětmi navštívit v pátek a sobotu.

Z pohádkového představení Hraběnka na zabití Foto: Archiv zámku Sychrov
Na zámku Sychrov potkáte v noci hraběnku Esmeraldu Kotrmeldu

Noční prohlídky s veselým příběhem o hraběnce připravili organizátoři vždy od 18, 19, 20 a 21 hodin v pátek 26. a v sobotu 27. 10. Návštěvníci si během prohlídky projdou i celý zámek, od zámeckých schodů, kde se natáčela pohádka Nesmrtelná teta, přes všech třicet zámeckých místností.

Z pohádkového představení Hraběnka na zabití

Foto: Archiv zámku Sychrov

Mimořádným zážitkem je procházka schodišťovou halou, které vévodí socha významného rohanského předka - Jindřicha II., vévody z Rohanů a prince z Leonu, který byl bratrancem francouzského krále Jindřicha IV.

Plejádě místností, loveckých pokojů, jídelen a ložnic vévodí klasické královské apartmá, jímž se Sychrov pyšní jako jediný zámek v Česku. Přichystáno bylo, jak jinak, pro nejvýznamnější hosty. Tvoří je předpokoj, ložnice, orientální a královský salón. Ten zdobí portréty francouzských panovníků. Mimo jiné na vás hledí Ludvík XIV. a jeho otec Ludvík XIII.

Sychrov

Foto: Profimedia.cz

Interiérovou perlou novogotického zámku je bezesporu i knihovna - obsahuje přes sedm tisíc svazků. Ke skvostům patří především list z antifonáře s iniciálou Ukřižování z druhé poloviny 15. století.

Pokud se budete chtít podívat na noční prohlídky, vstupné činí 150 Kč za osobu. Dopředu je nutné si rezervovat místo na tel. 482416011 (každý den od 9 do 15:30 hodin).

Oranžerie

Foto: Archiv zámku Sychrov

Zámek je otevřen celoročně, do konce října: pondělí - neděle 9 - 15.30 hodin, listopad až březen denně 10 – 14 hodin.

K zámku přiléhá rozsáhlý anglický park s oranžérií, která byla zpřístupněna v květnu 2011. Více informací najdete zde.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků