Hlavní obsah
Tradiční Letní karlovská padesátka je vhodná pro malé i velké výletníky. Foto: Leona Brázdilová

Karlovská padesátka aneb Výlet za valašským frgálem

Příjemnou příležitost na rodinný výlet nabízí Letní karlovská padesátka – tradiční turistický pochod, který 23. června pořádá Resort Valachy ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku. Pro turisty bude opět vytyčeno několik tras v délce 10 až 50 kilometrů, z nichž jedna je svou délkou a nenáročným profilem vhodná i pro malé výletníky nebo rodiče s kočárky či krosnami.

Tradiční Letní karlovská padesátka je vhodná pro malé i velké výletníky. Foto: Leona Brázdilová
Karlovská padesátka aneb Výlet za valašským frgálem

Tento desetikilometrový okruh vede kolem penzionu Pod Pralesem přes Prales Razula k hotelu Horal a odtud do cíle po cyklostezce Bečva.

S dětmi uvidíte nejen krásnou přírodu CHKO Beskydy, ale můžete potkat i stáda oveček a u Penzionu u Dorňáků dokonce daňky ve zdejší oboře. Po cestě na trasách všech délek budou na vybraných stanovištích kontrolní razítka. Ta budete postupně přidávat na výkaz, který dostanete na startu.

Za plně orazítkovaný výkaz pak v cíli obdržíte diplom a kus pravého valašského frgálu. Trasy jsou koncipovány jako okruh, takže kdykoli během cesty si můžete výlet prodloužit, nebo naopak zkrátit odbočením do cíle.

Foto: Leona Brázdilová

Start je kdykoli mezi 7. a 10. hodinou u hotelu Galik, v cíli vás budou na stejném místě čekat mezi 12. a 21. hodinou. U Galiku si pak můžete po návratu odpočinout na letní terase a ochutnat krajové speciality. Celý výlet zakončí zábava u hotelu Horal s koupáním v bazénech se slanou vodou vyhřívanou na 36 °C nebo zdoláváním Lanového parku Horal.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků