Hlavní obsah
Dobrodružství s hastrmanem prožijí děti v divadle Pasáž v Třebíči. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Kam o víkendu s dětmi: Za Hastrmanem Tatrmanem a na prasátkový den do zoo

Nadcházející víkend dětem nabídne dobrodružné zážitky, herní odreagování, interaktivní vzdělání, pohádkovou kulturu a další program. Ty, které milují zvířátka, ocení jistě narozeninovou oslavu lvice a tygra v táborské zoo či Den pro prasátka v Zoo Ostrava.

Dobrodružství s hastrmanem prožijí děti v divadle Pasáž v Třebíči. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Kam o víkendu s dětmi: Za Hastrmanem Tatrmanem a na prasátkový den do zoo
Praha

O Malence

Znáte tu malinkou holčičku narozenou v tulipánu? Ne? Tak si přijďte v neděli od 15:00 poslechnout její příběh plný lásky i dramatických momentů. Nemusíte se bát, všechno dobře skončí. Více se dozvíte v divadle Minor a také zde.

Noční výprava Národním muzeem

Předpoklad vzdělávání zábavnou formou splňuje sobotní program Národního muzea. Děti se do jeho přírodovědecké expozice podívají v tajemné večerní atmosféře. Nasvícené zvířecí exponáty a jejich strašidelné stíny uvidí od 18:00. Více zde.

Do divadla za drakem

Jarní dračí pohádka potěší děti v sobotu v KC Průhon na Praze 17. Příběh dráčátka, které se ztratilo, začne v 15:00. Více hledejte zde.

Středočeský kraj

Červený Újezd slaví narozeniny

Ačkoliv vypadá jako z dávných dob, o víkendu oslaví hrad Červený Újezd teprve 13. narozeniny. Společně s návštěvníky budou toto výročí slavit v areálu hradu také šermíři, děti si užijí zábavnou hru ve skanzenu a další aktivity. Vše se dozvíte zde.

Benátský karneval

Zámek Loučeň chystá na sobotu tradiční Benátský karneval. Program plný hudby, pohybu, převleků a her začne už ve 13:30 a protáhne se přes celé odpoledne. Nahlédnout do něj můžete zde.

Jihočeský kraj

Lvice a tygr slaví narozeniny

Lvice Elsa a tygr Rocky ze Zoo Tábor v sobotu oslaví narozeniny spolu s návštěvníky. Rocky si rozbalí dárky v 11:00, Elsa ve 14:00. Více čtěte zde.

Plzeňský kraj

Nelítostný pravěk

Západočeské muzeum v Plzni láká zvídavé děti do pravěku. Autentická expozice plná pravěkých tvorů, barev, světel a zajímavých informací zabaví jistě nejen malé návštěvníky, ale také jejich dospělý doprovod. Více zde.

Karlovarský kraj

O Sněhurce

DK Ostrov zve v neděli od 15:00 na divadelní zpracování pohádky o Sněhurce a sedmi trpaslících. Těšit se můžete na humorné scénky i písničky. Více informací naleznete zde.

Ústecký kraj

Zahájení zámecké sezóny

Zámek Benešov nad Ploučnicí v sobotu opět otevře své brány. Po zimním spánku se probudí k životu a návštěvníkům znovu nabídne prohlídkové okruhy a exkurzi do dějin. Více zde.

Liberecký kraj

Science show v Liberci

Liberecký areál interaktivního vzdělávání hrou nabídne o víkendu pravidelné promítání v planetáriu stejně jako velkou i malou science show a zajímavé pokusy v laboratoři. Podrobný program naleznete zde.

Královéhradecký kraj

Neděle s Golemem

Divadlo Drak v Hradci Králové zve v neděli odpoledne rodiny s dětmi do Labyrintu, který jako každý měsíc znovu ožije hravým programem s divadlem, tvořivými dílnami, čtecím koutkem a další zábavou. Tentokrát se v rámci divadelního představení můžete těšit na záhadného Golema. Více se dozvíte zde.

Pardubický kraj

Už vím proč, dědo!

Co patří mezi vrhací zbraně, jak se s nimi manipulovalo a jak se vyráběly? To vše se děti dozví na sobotním odpoledním programu ve Vysokém Mýtu. Proběhne od 14:00 do 17:00. Více zde.

Vysočina

Hastrman Tatrman

Dobrodružství Hastrmana Tatrmana zhlédnou diváci v neděli od 15:00 v divadle Pasáž v Třebíči. Představení bude vyprávět o jeho touze stát se vodnickým králem a o jeho pouti do světa. Více najdete zde.

Jihomoravský kraj

Pirátská cesta za pokladem

Netradiční prohlídku galerie mají vaše ratolesti šanci zažít v sobotu v Moravské galerii v Brně. Mezi středověké a barokní obrazy se totiž vypraví s pirátskou mapou a příslibem dobrodružství. Program potrvá od 10:00 do 12:00 a více se o něm dozvíte zde.

Olomoucký kraj

Dětské šibřinky

V Tovačově se ponese neděle v duchu dětského karnevalu. Ten začne ve 14:00 v tamní Sportovní hale. Přinese hry, soutěže, hudbu a mnoho dalšího. Více hledejte zde.

Zlínský kraj

Lego Neyo Knights

Milovníci stavebnice lego se tento víkend vyřádí v OC Zlaté jablko ve Zlíně. Čekají je tam herní stanoviště, boj s příšerami, focení se svítícími štíty a další atrakce. Více čtěte zde.

Moravskoslezský kraj

Den pro prasátka

Komentované setkání u výběhu s prasátky nabídne tuto sobotu od 11:00 Zoo Ostrava v rámci Dne pro prasátka. Tento poučný program bude samozřejmě spojen také se zábavnými aktivitami, které se taktéž budou točit kolem prasátek. Více naleznete zde.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků