Hlavní obsah
Hodinové stroje a mechanismy si prohlédnete zblízka. Foto: archiv zámku Děčín

Od tohoto víkendu budou mít návštěvníci zámku Děčín příležitost vidět jedinečné hodinové stroje ze sbírek soukromých sběratelů. Některé exponáty jsou navíc plně funkční.

Hodinové stroje a mechanismy si prohlédnete zblízka. Foto: archiv zámku Děčín
Děčínská expozice ukáže, jak naši předkové měřili čas

Členové Českého spolku horologického připravili ve spolupráci s děčínským zámkem výstavu věnující se měření času v minulosti. Návštěvníci si prohlédnou věžní hodinové stroje, od gotiky až po 19. století, a také nejrůznější části hodinových mechanismů — rozvodovky, závaží, ručkové převody...

Nová expozice děčínského zámku ukáže hodinové skvosty.

Foto: archiv zámku Děčín

Speciální komentovaná prohlídka se sběrateli, z jejichž sbírek exponáty pocházejí, proběhne v sobotu od 14:00. Od neděle se pak zájemci budou moci do expozice vypravit denně mezi 9:00 a 17:00 po předchozím objednání.

Nejprve expozicí provedou zájemce majitelé strojů.

Foto: archiv zámku Děčín

Příští týden v pátek se zámek na chvíli promění v hvězdárnu. V podvečer odtamtud budou návštěvníci sledovat nebeské objekty skrze skutečné hvězdářské dalekohledy. Co všechno bude k vidění? Tak třeba skvrny na Slunci i prstence kolem Saturnu či měsíční krátery.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků