Praha

Food truck show

První mezinárodní sraz food trucků v ČR obsadí v sobotu mezi 10:00 a 19:00 náplavku na Smíchově. Sjedou se sem jídelní vozy z celé Evropy, takže se návštěvníci mohou těšit na rozmanité dobroty i doprovodný program. Více hledejte zde.

Doporučené články

Čínský středověk ve filmu

Náprstkovo muzeum na sobotu nachystalo další výpravný program. Tentokrát až do dalekého čínského středověku. Návštěvníci se do něj podívají skrze filmy a odborné srovnání jednotlivých z nich. Více se dozvíte zde.

Buddhistická přednáška o smrti

Buddhisté vnímají smrt jako přerod, transformaci, nikoliv jako absolutní konec. Kde se tato myšlenka vzala a jak je zakořeněná v buddhistické filosofii, se dozvědí účastníci sobotní přednášky v Himalájském centru — Potala. Více čtěte zde.

Středočeský kraj

Povídání o Kubě

Besedy s příběhy o Kubě se zájemci budou moci zúčastnit v sobotu od 16:00 v areálu Dobrovická muzea v Dobrovicích. Od 17:00 pak zhlédnou film Viva Cuba Libre. Více zde.

Do Veltrus se slevou

Protože o víkendu oslaví svátek Miroslav, tedy Míra, a na veltruském zámku probíhá aktuálně výstava Míry, váhy, závaží, na zámku vám ukáží, získají v neděli všichni Miroslavové zvýhodněné vstupné. Více se dočtete zde.

Jihočeský kraj

Filmová zbrojnice

Dobré jídlo v Krčmě na Housově mlýně můžete v sobotu propojit s odpolední prohlídkou tamní filmové zbrojnice. Více hledejte zde.

Plzeňský kraj

Kolem světa 2016

V Plzni se od čtvrtka do soboty usídlil cestovatelský festival Kolem světa s besedami, promítáním a dalším programem, který naleznete zde.

Karlovarský kraj

Tajemné podzemí

Tajemné podzemí Krušnohoří si do 22. března můžete prohlédnout v klášterním kostele Zvěstování Panny Marie v Ostrově. Putovní výstava fotografií vás tam zavede do hornické oblasti Krušnohoří a blíže k náročnému životu tamních obyvatel před stovkami let. Více zde.

Ústecký kraj

Historie (ne)obyčejné tužky

Výstavu historických a raritních tužek můžete aktuálně zhlédnout v Oblastním muzeu v Mostě. Exponáty pocházejí ze sbírky Emanuela Petráně. Více si přečtěte zde.

Liberecký kraj

Zákupské trhy

První Zákupské trhy se otevřou již tuto sobotu - jako vždy na prostranství pod zámkem. Až do prosince se tam budou konat každou první sobotu v měsíci. Najdete na nich farmářské dobroty a další sortiment. Více se dozvíte zde.

Královéhradecký kraj

Bílá věž v černé noci

Je tu první sobota v měsíci, což v Hradci Králové znamená možnost noční návštěvy Bílé věže. Setmělé a rozsvícené město si zájemci z věže prohlédnou mezi 20:00 a půlnocí. Více zde.

Pardubický kraj

Zahájení hradní sezóny

Hrad Svojanov zve v sobotu na slavnostní zahájení další sezóny. Dozvíte se, jaké novinky si pro návštěvníky přichystal, a pokud ještě neznáte jeho příběh, zaujme vás jistě už jen samotná exkurze do minulosti této památky. Více čtěte zde.

Vysočina

Jarní ŽIVO 2016

Národní festival venkovské turistiky a regionálních značek navštivte o víkendu v Telči. Ochutnáte na něm regionální speciality, podíváte se na ukázky řemesel a čeká vás i další pestrý program. Více informací naleznete zde.

Jihomoravský kraj

VeganFest v Brně

Nejen o stravě bez živočišných produktů, ale také o zdraví, některých složkách stravy, ale také o výživě dětí bude o víkendu řeč na VeganFestu v Brně v areálu Slévárny Vaňkovka. Kompletní program naleznete zde.

Olomoucký kraj

Výstava o chlebu

Chléb náš vezdejší je výstava, která návštěvníky provede vznikem chleba od zrníčka až k bochníku. Prohlédnout si ji lze nově v Památníku Adolfa Kašpara v Lošticích. Více zde.

Zlínský kraj

Saunová noc

Fyzické i psychické uvolnění zajistí sobotní Saunová noc v centru Wellness Horal ve Velkých Karlovicích. Začne v 19:00 a potrvá až do půlnoci. Saunový svět si tam návštěvníci vychutnají v přítmí svíček, v parní lázni navíc budou moci využít i různé tělové peelingy. Více čtěte zde.

Moravskoslezský kraj

Svatba 2016

Co, kdy a jak v rámci příprav na svatbu se dozvíte tento víkend na veletrhu Svatba v Ostravě. V sobotu bude probíhat mezi 10:00 a 18:00, v neděli skončí o dvě hodiny dříve. Poznáte na něm aktuální trendy i nabídku institucí pohybujících se ve svatebním plánování a organizaci. Více zde.