Nová cyklostezka je dlouhá přes čtyři kilometry a navazuje na cyklotrasu Trhový Štěpánov - Malovanka a na naučnou stezku v okolí Rehabilitačního ústavu Kladruby. „Jsem přesvědčen, že do regionu přibude více turistů, které přiláká nejen krása a památky Posázaví, ale také možnost sportovního vyžití i pro hendikepované," uvedl středočeský hejtman Miloš Petera.

Na trase cyklostezky bylo umístěno několik laviček a informačních tabulí speciálně uzpůsobených tak, aby informace byly snadno viditelné pro turisty na invalidních vozících a kolech pro hendikepované. „Speciální asfaltový povrch cyklostezky však jistě ocení i senioři a rodiny s dětmi," dodal hejtmanův náměstek pro regionální rozvoj Karel Horčička.

Ve středních Čechách mají cyklisté nyní k dispozici přes 300 kilometrů cyklostezek, ročně jich přibývá několik desítek kilometrů. Cyklostezky pro vozíčkáře jsou například také u Brna, v Chlumu u Třeboně, Plzni, hendikepovaní také vyjíždějí na cyklostezku podél Labe například v Ústeckém kraji.