Hlavní obsah
Navštivte Werder v době slavostí Baumblütenfest a vychutnejte si spolu s místními jaro v plné kráse. Foto: TMB-Fotoarchiv/Y. Maecke

Werder v záplavě tisíců květů

Důvod k oslavám se najde téměř vždy, tak proč neoslavit i to, že stromy opět rozkvétají? V braniborském Werderu se taková slavnost koná každoročně již úctyhodných 130 let.

Navštivte Werder v době slavostí Baumblütenfest a vychutnejte si spolu s místními jaro v plné kráse. Foto: TMB-Fotoarchiv/Y. Maecke
Werder v záplavě tisíců květů

Jarní výlet

Městečko Werder se nachází nedaleko kouzelné Postupimi, od níž jej dělí řeka Havola a několik jezer, po jejichž hladině mezi oběma městy pravidelně brouzdají výletní lodě. Pokud tedy v období od 30. dubna do 8. května vyrazíte obdivovat postupimské zámecké zahrady, nabízí se spojit výlet právě s návštěvou rozkvetlého Werderu.

Ve Werderu to zjara žije

Foto: TMB-Fotoarchiv/Y. Maecke

Lidové veselí

Slavnosti kvetoucích stromů mají ve Werderu typický lidový charakter. Místní i návštěvníky v centru městečka čeká spousta stánků s ochutnávkami ovocných výrobků z loňské sklizně. K nim patří například ovocná vína všech možných chutí – jablečná, třešňová, švestková a spousta dalších. V Braniborsku se totiž ve víno dá proměňuje téměř každý druh ovoce, jenž roste v místních zahrádkách.

Sady se probouzí k další sezoně

Foto: TMB-Fotoarchiv/Y. Maecke

Na návštěvě u farmářů

Ke každé německé lidové slavnosti, ať už v Braniborsku či jinde, patří pohostinnost. Nejinak je tomu i ve Werderu, kde pěstitelé ovoce otevírají své sady návštěvníkům a připravují pro ně pohoštění uprostřed záplavy květů jejich největšího bohatství. Stačí jen přijít, usadit se na lavici a ochutnávky vína z loňské sklizně se jen hrnou. Nezřídka se tak stává, že hosté zůstávají déle, než původně zamýšleli.

Doporučujeme navštívit:

Sandokan Petzow – produkty z rakytníku. Více info zde.

Schultzens Siedlerhov - ovocné pálenky. Více info zde.

Spargelhof Klaistow – pěstírna chřestu s farmářským obchodem. Více info zde.

Genußeck Beelitz – delikatesy a produkty z dýní. Více info zde.

Související odkazy

Informace o slavnosti naleznete na www.werder-havel.de

Další užitečné informace o Braniborsku najdete na www.brandenburg-tourism.com

Informace a tipy na dovolenou v Německu naleznete na www.germany.travel

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Výběr článků