Hlavní obsah
Bývalá vstupní brána do parku Foto: DZT/ Tierpark Hagenbeck Gemeinnützige Gesellschaft GmbH, Michael Pasdzior

Velká zvířecí podívaná v parku Hagenbeck

Hamburk nemá zoo, Hamburk má Zvířecí park Hagenbeck – tedy zvířata, park a kulturu v jednom. Od roku 1907 je tato 25 hektarová oáza zeleně před branami hanzovního města oblíbeným cílem všech výletníků za každého počasí.

Bývalá vstupní brána do parku Foto: DZT/ Tierpark Hagenbeck Gemeinnützige Gesellschaft GmbH, Michael Pasdzior
Velká zvířecí podívaná v parku Hagenbeck

Světoznámá, památkově chráněná panoramata Carla Hagenbecka dodnes charakterizují zooarchitekturu Zvířecího parku Hagenbeck. Návštěvníci se zde mohou ponořit do neznámých světů a obdivovat dravá zvířata ve volných výbězích bez mříží.

Úchvatný nepálský pagodový chrám u nového vchodu do parku

Foto: DZT/ Tierpark Hagenbeck Gemeinnützige Gesellschaft GmbH, Michael Pasdzior

Žije tu na dva tisíce zvířat ze všech pěti kontinentů a přes dvě stě druhů, od hroznýše královského až po kozu kamerunskou.

Zábava pro dospělé i nejmenší návštěvníky

Úspěšný je chov ohrožených druhů, jakými jsou orangutan nebo slon indický. Všechny děti touží po tom, nakrmit jednou žirafu, obdivovat mládě slona nebo pozorovat další roztomilá a vzácná zvířecí mláďata. V Hagenbecku se jim tento sen může splnit.

Ve výběhu opic

Foto: Tierpark + Tropen Aquarium Hagenbeck, Lutz Schnier

Malí návštěvníci se v zoo, kde mají možnost dostat se až přímo ke zvířatům, seznámí s rozkošnými kozami kamerunskými a kozami domácími a vyhrají si na velkém hřišti s westernovou tvrzí. Jízda drožkou, v létě ježdění na velbloudech a ponících a přes den různá komentovaná krmení – návštěva zvířecího parku v sobě skrývá zaručeně úžasné zážitky.

V parku je možné dostat se až do těsné blízkosti zvířat

Foto: Tierpark + Tropen Aquarium Hagenbeck, Lutz Schnier

Pozorování zvířat je zábava pro všechny věkové kategorie. Sloni indičtí, orangutani a jihoamerické vydry obrovské či zebu zakrslí – ti všichni vytvářejí kouzlo zvířecího parku s dlouholetou tradicí.

Zebry a pštrosi se skálami v pozadí

Foto: DZT/ Tierpark Hagenbeck Gemeinnützige Gesellschaft GmbH, Michael Pasdzior

Ledové moře

Ledové moře, otevřené v roce 2012, to nejsou jen lední medvědi, mroži, lachtani nebo tučňáci, ale také člověk uprostřed polárních světů. Ať už si návštěvníci chtějí z bezprostřední blízkosti prohlédnout ledního medvěda při potápění, nebo se ocitnout uprostřed kolonie tučňáků, 750 metrů dlouhá průchozí trasa v působivém zážitkovém světě Ledového moře, rozkládajícím se na přibližně osmi tisících čtverečních metrech, je zárukou fascinujících pohledů do života jeho obyvatel.

Lachtan v ojedinělé expozici Ledové moře

Foto: Tierpark + Tropen Aquarium Hagenbeck

Mořští ptáci

Velkou voliéru mořských ptáků obývají kajky královské, hoholky lední, rybáci dlouhoocasí, jespáci bojovní a další arktičtí mořští ptáci. Ten, kdo se nechá pohltit kouzlem tohoto zvířecího parku, na něj jen tak nezapomene.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků