Hlavní obsah
Vítejte v Biosféře Postupim Foto: Biosphäre Potsdam

Tropické dobrodružství uprostřed Postupimi

Uprostřed braniborské Postupimi leží místo, na němž panuje dovolenková nálada po celý rok: tzv. postupimská biosféra. Obří skleník připomínající džungli s více než 20 tisíci tropickými rostlinami a spoustou exotických živočichů přitahuje pozornost návštěvníků z celého světa.

Vítejte v Biosféře Postupim Foto: Biosphäre Potsdam
Tropické dobrodružství uprostřed Postupimi

Tropy se vším všudy

Klima postupimského tropického skleníku je dovedeno k dokonalosti. Nebuďte tak překvapeni, když v něm každou hodinu začne hřmět a blýskat se. Nejprve se vydejte k vodopádům, poté po klikatých chodníčcích k motýlímu domu, odtud pak do výšin, k samotným korunám stromů dosahujícím výšky až 14 metrů.

V postupimské džungli na návštěvníky číhá mnoho překvapení

Foto: Biosphäre Potsdam

Program pro děti i dospělé

Dětem návštěvu zpestří možnost krmení místních pestrobarevných koi kaprů, ke kterému se mohou připojit vždy v sobotu a v neděli večer u kavárny Cafe Tropencamp. Dospělí se zase mohou od odborníka dozvědět něco o chovu těchto okrasných ryb.

Malí i velcí se mohou zapojit do hádanek a her

Foto: Biosphäre Potsdam

Noční džungle

Děti i dospělí se mohou vydat na průzkum postupimské džungle i za tmy. Stačí vzít baterku a vyrazit. Nejbližší takovou možnost budou mít návštěvníci už tento pátek, od 18.30 do 21.30 hodin. Zajímavá je ale pochopitelně i klasická návštěva v jakoukoli jinou denní dobu. Běžná otevírací doba končí ve 20.00. Na každém kroku vás budou provázet informační tabule se zajímavostmi a hádankami.

Noční prohlídka stojí za to

Foto: Fotoclub Kröger/Uwe Granzow

Výstava orchidejí 17. 3. až 1. 5. 2016

Od poloviny března do začátku května se zde každoročně koná výstava orchidejí. Ideální způsob, jak přivítat přicházející jaro. Pestrobarevné květy a omamná vůně orchidejí propůjčují tropické hale zcela jedinečnou atmosféru. Každou středu se navíc od samotných zahradnic můžete u kávy dozvědět vše o péči o orchideje. Setkat se s nimi lze vždy ve 14 hodin u pralesního jezírka. Kdo by měl chuť si vyrobit velikonoční dekoraci s orchidejemi, bude mít možnost 23. března na workshopech od 10, 12 nebo 14 hodin.

Navštivte výstavu orchidejí

Foto: P. Czech

Související odkazy

Další informace na: www.biosphaere-potsdam.de

Vše o dovolené v Německu naleznete na www.germany.travel

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Výběr článků