Hlavní obsah
Rozsáhlá jezera lákají k letnímu osvěžení.

Okružní cesta kolem Berlína kolem 66 jezer

Okolí hlavního města Německa může nabídnout skvělé vyžití všem nadšencům pěší turistiky. Trasa dlouhá 400 km přes 66 jezer nabízí skvělý turistický zážitek nejen pro všechny milovníky jezer.

Rozsáhlá jezera lákají k letnímu osvěžení.
Okružní cesta kolem Berlína kolem 66 jezer

Jednou okolo BerlínaNádherná turistická cesta, která vede okolo Berlína, byla turistickým časopisem „Wandermagazin“ (hned za pěší trasou „Grün-Gürtel“ ve Frankfurtu) zvolena druhou nejkrásnější pěší stezkou Německa. Není se čemu divit. Stezka, na které se nachází přes 66 jezer Braniborska, rozhodně stojí za ocenění. Tato 400 km dlouhá trasa, která vede kolem Berlína, nabízí jednu z nejrůznorodějších cest po německé nížině. Kromě toho je též vhodná pro turistické nováčky. Pěší cesta vznikla podle nápadu dnešního penzisty Manfreda Reschkeho. Tento nadšený turista se na okružní trasu kolem Berlína vydal již za dob bývalé NDR.

Unikátní přírodní krajina na trase 66 jezer

30 dní, 17 etap, 66 jezer


Ptáte se, za jak dlouho je možné stezku 66 jezer zdolat? Pokud se rozhodnete ujít celou putovní trasu, musíte si vyhradit minimálně 30 volných dní. Podle nálady, času a energie si lze trasu samozřejmě rozdělit i do kratších úseků a absolvovat jen některou z jejích 17 etap. Stezka 66 jezer je navíc propojena s hromadnou dopravou Berlína, což umožňuje i turistům putujících do hlavního města tuto jedinečnou pěší trasu navštívit. Tuto stezku ocení především všichni milovníci vody. Hlavně v létě návštěvníky láká 66 jezer ke skoku do osvěžujících vod. Barvy podzimního listí zrcadlící se ve vodní hladině mají však také své kouzlo.

Divoká příroda a pohádkový zámek


A na co všechno se můžete těšit? Především na velkou rozmanitost! Trasa vede divokou jezerní krajinou, rozsáhlými listnatými i jehličnatými stromy a poklidnými vesničkami, plných klidu a pohody. Je až neuvěřitelné, že turistická cesta v bezprostřední blízkosti hlavního města Berlína svým návštěvníkům nabídne zcela zachovalou a unikátní přírodu. Důkazem toho jsou jestřábi, kteří často krouží nad touto kouzelnou krajinou. Cíl a start této jedinečné trasy se nachází v Postupimi, která patří k městům na Seznamu světového dědictví UNESCO. Malebný pruský park a zámecká kultura v Postupimi tvoří tak závěr pěší trasy 66 jezer, plné lesku a slávy.

Postupim - začátek a konec rozsáhlé turistické trasy

Bližší informace

Více informací a dopravní spojení:

www.blog.reiseland-brandenburg.de

Dopravní vlakové a autobusové spoje
www.wander-bahnhoefe-brandenburg.de


Více o regionu Braniborsko:
www.reiseland-brandenburg.de

Další inspiraci najdete na www.germany.travel

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků