Hlavní obsah
Nordicwalking v Německu Foto: Thüringer Tourismus GmbH/Rasmus Schübel

Nejkrásnější treky Německa

Německý turistický časopis „Wandermagazin“ provedl v roce 2015 u svých čtenářů průzkum, při němž bylo možné hlasovat o nejkrásnějších stezkách pro pěší turistiku v Německu. Průzkumu se účastnilo celkem na 16 800 čtenářů. Podívejte se na výsledky.

Nordicwalking v Německu Foto: Thüringer Tourismus GmbH/Rasmus Schübel
Nejkrásnější treky Německa

 

Vrchovina Eifel – absolutní špička v pěší turistice

První příčky již tradičně obsadily trasy vedoucí vrchovinou Eifel v západním Německu, na území spolkových zemí Severní Porýní-Vestfálsko a Porýní-Falc.

Vrchovina Eifel

Foto: Eifel Tourismus GmbH/Dominik Ketz Fotografie

Však komu by se nelíbila, když je z jihu vymezena Moselou, známou pro svá romantická údolí se svahy porostlými vinicemi, a z východu zase Rýnem, jehož pověst je obdobná. Na západě vrchovina Eifel pozvolna přechází v Ardeny. Nejvyšším vrcholem je zde Hohe Acht s nadmořskou výškou 747 m.

Hrad Pyrmont

Foto: Udo Petschnigg

V kategorii „jednodenní trek“ i „vícedenní trek“ se na prvních dvou příčkách umístily trasy „Pyrmonter Felsensteig“ a „Eifelsteig“ vedoucí z Cách (Aachen) do Trevíru (Trier). Obě dvě nadchnou především dechberoucí atmosférou rozlehlé krajiny.

Rozhledna s výhledem na Eifelskou vrchovinu

Foto: Rheinland-Pfalz Tourismus GmbH/Dominik Ketz Fotografie

Vícedenní trek po Bavorsku

Na přední příčky v kategorii vícedenních treků se umístila také Zlatá stezka (Goldsteig) v Bavorsku. Ta je pro našince zajímavá především tím, že její podstatná část vede velmi blízko podél hranic s Českou republikou, konkrétně z Pasova (Passau) do Schwandorfu, odtud pak mírně odbočí do vnitrozemí směrem na Bayreuth, odkud se lze do Pasova vrátit buď stejnou cestou, nebo zvolit ve Schwandorfu odbočku na Řezno (Regensburg) a cestou přes Deggendorf tak okruh uzavřít. Určitě také přijde vhod, že mezi všemi zmíněnými městy lze využít vlakovou dopravu.

Zlatá stezka Goldsteig vede skrze kraj zvaný Hornofalcký les nedaleko českých hranic

Foto: Tourismuszentrale Oberpfälzer Wald

S tzv. Bayern-Ticketem můžete cestovat celý den a pokud cestujete ve skupině, tak vyjde cena na jednotlivce poměrně výhodně. To samé platí, pokud byste trek chtěli zahájit ve Schwandorfu. Sem se totiž lze dostat vlakem přímo z Česka spojem Praha-Mnichov a využít při tom celodenní regionální jízdenky Plzeňský kraj + Bavorsko, která vyjde na 275 Kč. Pokud tedy nejste vyloženě nadšenec a rádi si cestu zkrátíte i nějakým tím dopravním prostředkem, máte možnost.

Zlatá stezka Goldsteig vede i napříč Bavorským lesem

Foto: Landratsamt Cham/Stefan Gruber

Přesvědčte se o kvalitě německých turistických stezek

Další ocenění byla vybraným turistickým stezkám udělena 5. září u příležitosti veletrhu pěší turistiky TourNatur v Düsseldorfu. Německý svaz pěší turistiky každoročně hodnotí stezky ve dvanácti spolkových zemích a uděluje jim certifikát kvality. Všechny dohromady pak najdete pod označením „Qualitätswege Wanderbares Deutschland“. V současnosti je takto certifikovaných zhruba 13 400 kilometrů pěších turistických stezek. Přesvědčte se o jejich kvalitě sami a poznejte pestrou německou krajinu plnou pro mnohé až překvapivého množství přírodních krás a zajímavostí.

Dobrodružnější verzi pěší turistiky je možno v zimě provozovat v Alpách se sněžnicemi na nohou

Foto: DZT/Björn Hänssler

Další obrázky naleznete v galerii tohoto článku.

Pěší turistika v Německu

Více informací o pěší turistice v Německu najdete třeba na www.germany.travel

Tamtéž je ke stažení také brožura o pěší turistice v angličtině a němčině.

Všechny stezky oceněné Německým svazem pěší turistiky certifikátem kvality naleznete na www.wanderbares-deutschland.de

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Výběr článků