Hlavní obsah
Zimní dovolená v exotice je stále oblíbenější. Foto: ESO travel

Kam v prosinci? Třeba na Silvestra do exotiky. Teď se dají zájezdy pořídit za zajímavé ceny

Velká část exotických zájezdů v termínech na přelomu roku z nabídek zmizela už v říjnu a listopadu. V letadlech, která na konci prosince odletí do exotických a méně tradičních destinací, jsou ale ještě pořád volná místa. Výběr už logicky není tak velký, na druhou stranu teď můžete exotickou zimní dovolenou pořídit s opravdu výraznou slevou.

Zimní dovolená v exotice je stále oblíbenější. Foto: ESO travel
Kam v prosinci? Třeba na Silvestra do exotiky. Teď se dají zájezdy pořídit za zajímavé ceny

Loni mezi Čechy v zimě nejvíce bodoval Egypt – asi nejbližší exotická destinace s perfektním počasím a tehdy ještě s poměrně klidnou politickou situací. Po něm následovala trojice Thajsko, Dominikánská republika a Kuba. A zájem byl třeba i o Emiráty nebo Kapverdské ostrovy.

Letos celosvětově patří první místo mezi nejoblíbenějšími svátečními a silvestrovskými destinacemi Thajsku. Jen do Bangkoku a jeho okolí přijede v období Vánoc a silvestra asi 16 milionů turistů. Nicméně i sem ještě pořád seženete last minute zájezd s odletem těsně před silvestrem. A kam jinak je ještě možné odletět?

Keňa: Dvaatřicet stupňů ve stínu a luxus

Prosinec je v Keni pořádně horký – denní teploty tady stoupají až k dvaatřiceti stupňům ve stínu a pokud sprchne, pak obvykle v podvečer, nebo v noci. Není divu, že sem vyráží stále více turistů i z Česka – a to nejen na proslulé safari, ale i na klasickou plážovou dovolenou.

Do Keni k moři? Proč ne! Letoviska jsou tu luxusní.

Foto: baobab-beach-resort.com

Nicméně záleží na tom, jakou oblast si vyberete. Zatímco severní pobřeží (s centrem v letovisku Bamburi) lemuje v těsné blízkosti korálový útes, takže se tu hůře koupe, na jižním se dočkáte pláží jako z katalogu, ale zároveň i vyšší cen, se kterými jde ale ruku v ruce i větší luxus.

Výjimkou zde nejsou pětihvězdičkové resorty, které staví na exkluzivitě a soukromí. Lze tu prožít i pobyt v soukromé vile na korálovém útesu nad pláží. S výhledem na Indický oceán, s vlastní ohromnou terasou, vířivkou a čtyřiadvacetihodinovým servisem. Samozřejmě ale za odpovídající cenu.

Zanzibar: Pláže jako z katalogu a vůně koření

Zanzibar ležící při východním pobřeží Afriky a oficiálně spadající pod Tanzanii je považovaný za luxusní a exkluzivní destinaci. Kdysi se tu narodil Freddie Mercury a špitá se, že sem na dovolenou jezdil i Bill Gates. Místní resorty obvykle stojí v těsné blízkosti pláží, obklopené tropickými zahradami. Zapomeňte také na vysoké neosobní a šedivé hotelové budovy, tady se bydlí v příjemných bungalovech z přírodních materiálů.

Zanzibar – ostrov, kde se narodil Freddie Mercury a kam jezdí na dovolenou i Bill Gates.

Foto: ESO travel

Těsně při pobřeží se podél jihovýchodního pobřeží táhne korálový útes a při odlivu voda ustupuje až k němu. Často jsou ale na plážích mola, po kterých můžete dojít až k mělkým lagunám a užít si v nich božskou koupel. Tu ostatně nabízejí i samotné resorty. Standardem bývá veliký bazén, někdy jich je i několik a v případě nejluxusnějších bungalovů v některých resortech můžeme mluvit i o privátních bazénech pro jednotlivé budovy.

Dominikánská republika: když čas plyne pomalu

O Dominikáncích se tvrdí, že mají na všechno dost času. Pověstná je ostatně věta „Tomalo suave!“, do češtiny obvykle překládaná jako „To je v pohodě!“. Na druhou stranu, kdy jindy než na dovolené by měl člověk zapomenout na čas a nechat ho líně plynout?

Věděli jste, že pláže v Dominikáně jsou podle UNESCO ty nekrásnější na světě?

Foto: ESO travel

Nejznámějším a nejluxusnějším letoviskem Dominikány je Punta Cana. Občas se o ní mluví jako o Mekce karibského golfu. Hřiště La Cana dokonce označil Golf Magazine za nejlepší golfové hřiště v celém Karibiku a zařadil ho i na seznam 50 nejlepších hřišť světa. Není divu – 18 jamek rozesetých po útesech s výhledem na oceán – tenhle zážitek vám jinde než v letovisku Punta Cana nenabídnou. Přidejte k tomu nádherné pláže, perfektní zázemí a musí být jasné, proč Punta Cana drží statut nejnavštěvovanějšího letoviska Dominikány.

Inzertní sdělení: Vydejte se v prosinci za exotikou!

Cestovní kancelář ESO travel, specialista na Asii, Severní, Jižní a Střední Ameriku, Tichomoří a Afriku vybírá z nabídky last minute zájezdů:

Leopard Beach Resort, Keňa

Prožijte přelom roku pod africkým nebem! Keňa nabízí nespočet luxusních hotelových resortů a toto je jeden z těch nej. Co byste řekli na soukromou vilu na útesu nad oceánem?

Karafuu Beach Resort, Zanzibar

Vydejte se na konci prosince na voňavý Zanzibar! Pětihvězdičkový luxusní resort leží přímo na pláži a poskytuje veškerý myslitelný komfort. Několik restaurací, luxusní bazén a umístění uprostřed tropické zahrady.

Talanquera Beach Resort, Dominikána

V letovisku Juan Dolio načerpáte nové síly a zažijete nefalšovaný relax! Komplex je umístěný přímo na jedné z nádherných dominikánských pláží a personál vám splní jakékoli přání!

 

Čtěte dále:

Přečtěte si také článek o nejslavnějším mrakodrapu světa, vydejte se po stopách Čingischána nebo si přečtěte o nejlepších rozlučkách se svobodou. Přehled všech článků najdete na hlavní stránce rubriky

Autor: Lucie Štěrbová & Tomáš Cikán

Anketa
Kam byste se chtěli na přelomu roku vydat?
Do Keni.
16.8 %
Do Dominikány.
17.8 %
Do Thajska.
8.6 %
Na Kubu.
27.6 %
Na Zanzibar.
15.1 %
Jinam.
14.1 %
Celkem hlasovalo 185 čtenářů.

Další místa, kam stojí za to v prosinci vyrazit

Thajsko

Strávit silvestra ještě pořád můžete i v Thajsku. Pokud si chcete užít bouřlivé oslavy, pak určitě zamiřte do letoviska Pattaya, které je proslulé svým nočním životem. V Phuketu bude příchod nového roku klidnější, a pokud chcete maximální klid, pak se vydejte na některý z ostrůvků.

 

Maledivy

Dovolená na Maledivách vám řádně provětrá rodinný rozpočet. Tato exotická destinace totiž patří mezi ty vůbec nejdražší. Kde jinde ale může člověk povečeřet v luxusní podvodní restauraci – mají tu dokonce dvě – a spát ve vodním bungalovu, jež má v podlaze prosklené panely, skrze které je možné pozorovat život pod vodou?

 

Kuba

Tři čtvrtiny všech turistů, kteří přijedou na Kubu, míří do letoviska Varadero, které je tak největším letoviskem Kuby a dost možná i celého Karibiku. Varadero poskytuje kompletní zázemí a maximální komfort. Domluvit si tu můžete kurzy potápění i kurzy salsy. Větší klid si potom užijete na ostrůvcích při pobřeží. Cayo Coco, Cayo Largo, případně Cayo Guillermo nebo Cayo Santa Maria – říká se jim občas panenské ostrovy a klid je tu božský.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Související články

Výběr článků