Hlavní obsah
K pakování věcí na dovolenou přistupují ženy jinak než muži. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Zapakovat se na dovolenou stíhají rychleji muži. Přesto jim často balí partnerky

Balení na dovolenou může být někdy pořádná věda. Za příliš těžké zavazadlo cestovatel na letišti doplácí, ale na druhou stranu pokud doma zapomene cokoliv z nezbytných věcí, musí je na místě dokoupit. Nejúspornější variantou tedy je vše promyslet a zkontrolovat. Často se o pakování zavazadel starají ženy. Přebírají tak břímě ze svých protějšků. Tímto tématem se zabýval nový cestovatelský průzkum.

K pakování věcí na dovolenou přistupují ženy jinak než muži. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Zapakovat se na dovolenou stíhají rychleji muži. Přesto jim často balí partnerky

Zabalit si kufr na dovolenou mužům v průměru trvá 76 minut, ženám o devět minut déle. Přesto jsou to v 51 procentech ony, kdo pakuje zavazadla, a to nejen sobě, ale také svému partnerovi. Vyplývá to z výsledků studie cestovatelského webu TravelSupermarket, který se dotazoval 2000 lidí.

Až 26 procent žen plánuje garderobu, kterou si chystají vzít s sebou na cesty týden až dva dopředu. Muži si s tím obvykle lámou hlavu méně než týden před odjezdem. S tím může souviset fakt, že sedm procent žen raději své drahé polovičce zabalí, než aby se pak cítily trapně, kdyby muž zvolil nevhodné oblečení.

Bob Atkinson, cestovní odborník z webu TravelSupermarket, připomíná, že dobře zabalit znamená ušetřit na dovolené čas a peníze. Podotýká, že je důležité znát limity u hmotnosti zavazadla a nepakovat zbytečnosti. Ovšem i zapomenutí důležitých věcí znamená na cestách leckdy nepříjemné a neplánované výdaje.

Anketa
Kolik času strávíte pakováním zavazadla na týdenní dovolenou u moře?
Do 30 minut
23.7 %
Do 60 minut
29.6 %
Do 90 minut
10.4 %
Více
36.3 %
Celkem hlasovalo 135 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků