Hlavní obsah
 

Vodní atrakce, na které odvážlivci čelí tváří v tvář strachu

Okamžiky nervozity a nejistoty z toho, co přijde, zažívají ti, kteří se vydají na jednu z atrakcí vodního parku Aquatica ve floridském Orlandu. Kdo se rychlosti na neznámé trase nebojí, může se pokusit na čtyřech sousedících tobogánech s ostatními jezdci závodit.

 
Vodní atrakce, na které odvážlivci čelí tváří v tvář strachu

Celkem 126 schodů na vršek osmipatrové věže zdolávají návštěvníci floridského vodního parku, aby vyzkoušeli adrenalinovou atrakci Ihu´s Break away falls. Pod střechou věže jsou vstupy do čtyř různých tobogánů. Jízda na kterémkoliv z nich vyžaduje určitou dávku odvahy.

Pakliže si někdo rád užívá napětí, zvolí pravděpodobně jeden ze tří tunelů (oranžový, zelený nebo modrý), na kterých start určují zaměstnanci parku. Dotyční pak tady nervózně postávají na poklopu s rukama zkříženýma na prsou a vyčkávají, až se jim pod nohama propadne pevná zem. Bez křiku se to obvykle neobejde.

Čtvrtý tobogán, fialový, odvážlivci poskytuje svobodu, co se startu týče. Zato je ale tato trasa nejstrmější. Nejdelší jízdu si užijí ti, kteří „nasednou“ na oranžový tobogán. Ten je se svými 128 metry z barevné čtveřice nejdelší.

Zatímco pro některé je návštěva této atrakce až příliš hrozivou výzvou, jiní zkouší jeden tobogán za druhým, aby mohli porovnat, která z jízd je nejpůsobivějším zážitkem. Ostřílení jezdci pak zkoušejí ve skupinkách vyrazit naráz a být dole jako první.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků