Hlavní obsah
Pláž Lamai patří k nejrozlehlejším na thajském ostrově Samui. Foto: Bohuslav Borovička , Právo

Víza do Thajska budou až do června zadarmo

Thajská vláda bude od 5. března vydávat turistická víza zdarma. Reaguje tak na velký úbytek turistů způsobený protivládními demonstracemi, které vyvrcholily blokádou letiště v Bangkoku. Zrušení poplatků je však přechodné a potrvá jen do 4. června.

Pláž Lamai patří k nejrozlehlejším na thajském ostrově Samui. Foto: Bohuslav Borovička , Právo
Víza do Thajska budou až do června zadarmo

Protivládní demonstrace a zejména ochromení leteckého spojení negativně ovlivnily cestovní ruch v Thajsku. Například mezinárodní letiště Suvarnabhumi v Bangkoku hlásí za letošní leden a únor meziroční úbytek turistů o více než 20 %.

Zrušení poplatků za víza je jedním z opatření na podporu turistiky, která thajská vláda navrhla na počátku února a jež v těcho dnech odsouhlasil thajský král. O tom, jak se dotknou českých turistů, informoval člen prezidia a mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura.

"Zrušení poplatků za víza se týká občanů všech států. Úspora pro české turisty tak činí cca 700 Kč (1000 bahtů)," uvedl Okamura. V balíku vládních podpůrných opatření je podle něj dále snížení leteckých poplatků za přistání a parkování letadel na všech významných letištích v zemi, či například snížení vstupného do všech národních parků. Dalším lákadlem pro turisty je zlevňování pobytů. Už během února zlevnily tří a čtyřhvězdičkové hotely až o polovinu. Ceny by se měly udržet nízké i během měsíce března.

Nově thajská vláda v těchto dnech také vyčlenila na podporu turistického ruchu 143 mil. USD ( 4,1 mld. Kč). Thajsko spolu s Kubou a Spojenými arabskými emiráty patří k trojici nejpopulárnějších českých exotických destinací. Ročně navštíví tuto zemi 17 000 českých turistů. 

Země patří i mezi významné světové turistické destinace a je značně závislá na příjmech z cestovního ruchu. Minulý rok navštívilo Thajsko 14,8 miliónu zahraničních turistů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků