Hlavní obsah

VIDEO: V Mnichově vypukne svátek piva Oktoberfest

Zvoláním o’ zapftis, kterému samotní Němci kromě Bavorů sotva porozumí, začíná největší světová pivní slavnost Oktoberfest v Mnichově. V sobotu 20. září ve 12 hodin bude na louce Theresienwiesen naražen první pivní sud festivalu.

VIDEO: V Mnichově vypukne svátek piva Oktoberfest

Návštěvníci se mohou těšit na speciální silné 13 % pivo od velkých mnichovských pivovarů a na pochoutky k pivu se hodící – různé druhy klobás, grilované ryby na špejli tzv. Steckerlfisch a jiné dobroty.

Původ festivalu se datuje již do roku 1810, kdy probíhaly velkolepé svatební oslavy prince Ludvíka (později známého jako Ludvíka I. Bavorského) a princezny Terezy ze Saska-Hildburghausenu. Letošní pivní slavnosti potrvají do 5. října.

Kuchaři v Erfurtu

Dva týdny poté, 19. až 22. října, mohou zájemci pokračovat v hodování v Erfurtu. Do veletržní haly vpochoduje kolem 1600 kuchařů a kuchařek z více než 40 zemí světa. Slavný úvod Pochod národů patří k největší a nejznámější podívané kuchařského umění na světě. Tuto show je možné v Německu zhlédnout každé 4 roky.

Všechny zúčastněné státy se utkají v různých týmech v soutěži národních družstev, národních družstev juniorů, družstev hromadného stravování, jednotlivců a jiných disciplínách.

Návštěvníci mohou být při soutěžích přítomni a samozřejmě ochutnat všechny kuchařské delikatesy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků