Hlavní obsah

VIDEO: Toxické výlety do znečištěných čtvrtí jsou atrakcí Los Angeles

Obvyklými turistickými atrakcemi Los Angeles jsou většinou bulváry, nebo projížďky kolem domovů hollywoodských hvězd. Mimo to je ale možné zúčastnit se i mnohem nezvyklejších cest například tzv. toxických výletů.

VIDEO: Toxické výlety do znečištěných čtvrtí jsou atrakcí Los Angeles

Dvakrát měsíčně jezdí po Los Angeles autobus a se skupinkami turistů navštěvuje ta nejvíce znečištěná místa ve městě. Výlety pořádá organizace, která se zabývá životním prostředím, především kvůli nedostatečné informovanosti veřejnosti o katastrofálním stavu některých čtvrtí.

Některé obytné oblasti totiž přímo sousedí s rafinériemi a chemickými továrnami, které produkují množství zplodin, a ty pak silně ovlivňují kvalitu životního prostředí obyvatel, což dokazuje i zvýšený výskyt nejrůznějších onemocnění. Mezi nejčastější patří rakovina, mentální i fyzická postižení nebo potraty.

Los Angeles ale není smutnou výjimkou mezi americkými velkoměsty - podobné výlety se pořádají například i v New Yorku nebo Texasu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků