Hlavní obsah
Štramberk láká na hrad i zachovalé roubenky. Foto: Profimedia.cz

Ve Štramberku začnou o víkendu pravidelné komentované prohlídky

Ve Štramberku na Novojičínsku mohou od letošního roku vyrazit turisté na pravidelné komentované prohlídky. Budou se konat vždy jednou měsíčně a zájemce budou provádět autoři nápadu z místního spolku Tábor U Kateřiny. Trasa povede z náměstí kolem roubenek a zajímavých zákoutí městečka zvaného Moravský Betlém až na hradní věž Trúba. Za Destinační management Beskydy - Valašsko to sdělila Eva Kijonková.

Štramberk láká na hrad i zachovalé roubenky. Foto: Profimedia.cz
Ve Štramberku začnou o víkendu pravidelné komentované prohlídky

První prohlídka se uskuteční už v neděli 25. března ve 14:00 hodin a bude velikonočně laděná. Na 1,5 kilometru dlouhé trase bude 12 zastavení. „Společně s průvodci si projdete centrem historického městečka, nakouknete do výrobny pravých štramberských uší a vystoupáte na věž Trúba,” uvedla ředitelka managementu Monika Konvičná.

Účastníci prohlídky navštíví také místní minipivovar. Velikonoční prohlídka bude trvat zhruba 1,5 hodiny, další komentované prohlídky ale budou dvojnásobně dlouhé a budou mít 24 zastavení. Ta dubnová se uskuteční 8. dubna.

„Nezávisle na připravovaných termínech mají zájemci možnost domluvit si komentované prohlídky individuálně tak, aby jim vyhovovaly právě pro jejich termín pobytu v Beskydech,” uvedla Kijonková.

Vstupné na komentované prohlídky Štramberku stojí 140 korun, děti do 12 let zaplatí 85 korun. Cena zahrnuje návštěvu pekárny štramberských uší s ochutnávkou i vstup na věž Trúba.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků