Hlavní obsah
 

V Botswaně záhadně ve velkém vymírají sloni. Za dva měsíce jich pošlo nejméně 350

V Botswaně řeší obrovský ekologický malér. Děsivým tempem nárazově vymírá populace tamějších slonů. Od počátku května do poloviny června bylo nalezeno 169 mrtvol a koster slonů. Co je však ještě více alarmující, je to, že za další necelé tři týdny se toto už tak dramatické číslo více než zdvojnásobilo. Botswana přišla za dva měsíce nejméně o 350 členů sloní populace.

 
V Botswaně záhadně ve velkém vymírají sloni. Za dva měsíce jich pošlo nejméně 350

Úřady v Botswaně řeší podivné vymírání slonů na severu země v deltě řeky Okavango. Letecký výzkum přitom ukazuje, že 70 procent mrtvol se nachází okolo přírodních napajedel. Tamější vláda již vydala prohlášení, ve kterém tvrdí, že dvě nejpravděpodobnější možnosti, tedy otravu vodních zdrojů člověkem a antrax, již vyšetřování vyloučilo.

Misterio por masiva muerte de elefantes: Al menos 350 han fallecido durante últimos meses en #Botswana. Como "un...

Zveřejnil(a) Red Noticiero Animal dne Středa 1. července 2020

Ředitel dobročinné organizace National Park Rescue Niall Mc Cann označil situaci za „katastrofický úhyn” a žádá o vyšetřování této bezprecedentní situace.

Elephant deaths: Mystery after hundreds of animals die in Botswana Officials in Botswana are investigating the...

Zveřejnil(a) Spectrum FM Costa Almeria dne Středa 1. července 2020

„Uhynulo nejméně 350 slonů. Rozsah tohoto úhynu je dechberoucí. Botswana je domovem třetiny slonů na kontinentu a desetina z nich se nachází právě v tomto regionu. Současná situace tak může mít vliv na jejich celosvětovou populaci,” uvedl McCann pro Sky News.

Slon v deltě řeky Okavango

Foto: Jakub Kynčl, Novinky

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků