Hlavní obsah
Otec uhynulého králíka Darius je největším králíkem na světě. Měří 1,3 metru. Foto: Profimedia.cz

United Airlines mají další malér. V letadle jim uhynul obří králík

Za normálních okolností by tato zpráva nikoho příliš nezajímala, ale ve světle událostí minulých týdnů se situace trochu mění. Aerolinky United Airlines, které se dočkaly nepěkné medializace za brutální vyhození pasažéra ze svého letu, mají další negativní reklamu. Na jejich letu uhynul syn největšího králíka na světě.

Otec uhynulého králíka Darius je největším králíkem na světě. Měří 1,3 metru. Foto: Profimedia.cz
United Airlines mají další malér. V letadle jim uhynul obří králík

Americká letecká společnost United Airlines od úterý vyšetřuje uhynutí obřího králíka, kterého přepravovala z Londýna do Chicaga. Devadesát centimetrů měřící zvíře jménem Simon putovalo k novému majiteli, ale po příletu na chicagské O'Harovo letiště bylo nalezeno mrtvé, informovala ve středu na svém webu stanice BBC.

Aerolinky v prohlášení zaslaném BBC uvedly, že jsou ze Simonova úmrtí "smutné" a okolnosti uhynutí zvířete vyšetřují. Podle britských médií je to pro společnost, která čelí skandálu kolem pasažéra násilně vyvedeného z letadla, další negativní publicita.

„Velice slavný klient” je rozezlený

Britský bulvární deník The Sun informoval, že desetiměsíční Simon byl synem největšího králíka na světě, 1,3 metru měřícího Dariuse. Simonova majitelka Annette Edwardsová listu řekla, že králíka tři hodiny před odletem prohlédl veterinář a zvíře podle něj bylo zdravé.

Edwardsová dodala, že Simona koupil "velice slavný klient", který je nyní rozzloben.

Chov obřího králíka vyjde podle deníku The Sun na závratných 5000 liber (asi 157 000 korun) ročně. Podle chovatelů jsou tito králíci přítulní, přátelští, velmi inteligentní a jdou snadno vycvičit.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků