Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Turisté zaplavili nejvyšší britskou horu. Ve frontě čekali na selfie

Poněkud přeplněno bylo o minulém víkendu na nejvyšší britské hoře Ben Nevis. Jedna z turistek pořídila fotografie, které zachycují frontu asi padesátky lidí, jak čekají na samém vrcholku na selfie, aniž by přitom dodržovali doporučený sociální odstup, píše server Daily Mail.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Turisté zaplavili nejvyšší britskou horu. Ve frontě čekali na selfie

Lisa Smolová, která fotky pořídila, uvedla, že tolik lidí na skotské hoře ještě nezažila. Ve frontě těsně u sebe stály desítky lidí čekající na přístup k mohyle na vrcholku.

„Včera jsem zažila docela jiný výhled, frontu na fotky z vrcholu Ben Nevisu. Bylo rušno, ale stále krásně,“ okomentovala snímky Smolová.

Lidé se ale na sociálních sítích nad frontou rozčilovali. Kvůli koronaviru je v Británii, podobně jako v Česku, zrušeno množství kulturních i sportovních událostí a lidé by se neměli shlukovat.

„Od jiných turistů jsem slyšela, že je na Ben Nevisu rušno, ale stále jsem byla v šoku, když jsem to viděla,“ uvedla Smolová s tím, že na vině bylo zřejmě dobré počasí.

Množství lidí ale v posledních týdnech míří do hor i na jiných místech Evropy. Vytížený je vrchol Sněžky, nedávno se rovněž tvořily fronty cestou na horu Rysy ve Vysokých Tatrách.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků