Hlavní obsah
 

Turisté mohou spatřit brazilské Rio z nové perspektivy

Rio de Janeiro má hned několik skvělých vyhlídkových bodů. K nim teď přibyl další. Po vzoru mnoha světových destinací se město pyšní ruským kolem Rio Star, které turisty vyveze do výšky skoro 90 metrů a ukáže jim brazilskou metropoli z dosud neviděné perspektivy, uvádí agentura Reuters.

 
Turisté mohou spatřit brazilské Rio z nové perspektivy

Vyhlídkové kolo se otevřelo začátkem prosince a nachází se v blízkosti zálivu Guanabara. „Ukazujeme Rio de Janeiro z tohoto dosud neviděného úhlu. Seshora můžete vidět sochu Krista Spasitele na Cukrové homoli, stadion Maracanã, Samba City, hodinovou věž u hlavního nádraží a další. Jde o velmi speciální místo,“ uvedl šéf atrakce Fabio Boardin.

Podle něj je ruské kolo ikonou skoro všude po světě, připomněl třeba slavné Londýnské oko u Temže nebo High Roller v Las Vegas, které je aktuálně největším vyhlídkovým kolem na planetě. „To je důvod, proč jsme chtěli mít takovou atrakci i u nás. Se svými 88 metry je navíc nejvyšší v Jižní Americe,“ doplnil Boardin.

Ruské kolo má být určeno především těm turistům, kteří si prošli už všechna známá místa ve městě, ať už je to právě socha Krista Spasitele nebo slavná pláž Copacabana. Vyhlídka návštěvníkům poskytne další důvod, proč se v brazilské metropoli zdržet a vychutnat si ji z jiné perspektivy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků