Hlavní obsah
 

Tisíce litrů barvy změnily chudinskou čtvrť k nepoznání

Na zdech zašedlých domů, kaskádovitě umístěných ve svahu, vzniklo v mexickém Las Palmitas jedno velké umělecké dílo. Přehlédnout ho nelze ani zdálky, efekt přineslo však nejen vizuální.

 
Tisíce litrů barvy změnily chudinskou čtvrť k nepoznání

V sousedství města Pachuca v centrálním Mexiku oblékli pouliční umělci tamní chudinskou čtvrť do duhového kabátu. Komunita v Las Palmitas se potýkala s vysokou kriminalitou a lidé tam příliš nedrželi pospolu. Věřte, nebo ne — díky novému vzhledu domů se mnohé změnilo.

Mexickou vládou podporovaný projekt dostala na starosti skupina pouličních umělců Germen Crew. Její členové strávili ve spolupráci s místními obyvateli 14 měsíců nad proměnou vzhledu více než 200 domů a potažmo celé komunity.

Na duhu, která opticky všechny domy propojila do jednoho objektu, padlo okolo 20 000 litrů barvy. Výsledek působení veselých barev na lidskou psychiku se dostavil rychle. Podle britského deníku The Guardian si místní nový vzhled svých domovů pochvalují. Nejenže se jim líbí ona pestrá barevnost, ale také se v místě snížila kriminalita, sousedé si spolu více povídají a děti mohou trávit čas venku, protože jim nehrozí takové nebezpečí jako dříve.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků