Hlavní obsah
 

Thajsko láká turistky na výhru nové, hezčí tváře

Slečny, dámy a paní, přály byste si jinou tvář, ale nemůžete si dovolit zákrok plastického chirurga? Pak by vám mohla pomoci soutěž, kterou spustil thajský turistický úřad. Jmenuje se Extreme Makeover a třem šťastným ženám nabízí možnost vyhrát operaci obličeje spolu s finanční odměnou 5000 dolarů (asi 100 000 korun) a luxusní dovolenou.

 
Thajsko láká turistky na výhru nové, hezčí tváře

Jak napsal zpravodajský server CNN, k přihlášení do soutěže je třeba zaslat fotografie obličeje z různých úhlů, zdravotní zprávu a písemné vysvětlení, proč tak moc toužíte po proměně. Porota tvořená zdravotními odborníky a chirurgy pak vybere tři vítězky. Finalistky budou vyhlášeny 7. května.

Celé to má tak trochu háček. Uchazečky budou muset odkrýt prostřednictvím on-line zveřejněných videí a fotografií své vady a chyby. Tyto materiály se budou nahrávat na internetové stránky soutěže Extreme Makeover v době, kdy budou v Thajsku na operaci.

Podrobit se dotyčné ženy budou muset také hlasování veřejnosti. Ta nakonec rozhodne, která z dívek či žen získá první cenu s finanční hotovostí 5000 dolarů a luxusním cestovním balíčkem. Ani další dvě účastnice nepřijdou zkrátka.

Podle pravidel se do soutěže mohou přihlásit dívky a ženy, které nejsou thajské národnosti, je jim od 25 do 45 let a mohou si dovolit zůstat měsíc v Thajsku. Podle oficiálního soutěžního videa se mají do soutěže hlásit ty, které se chtějí stát "opravdovou krasavicí" díky "příležitosti, která změní život".

Na dovolenou nejen za odpočinkem

Cílem soutěže je propagovat zdravotní turistiku v Thajsku, i když země je už teď považována za hlavního tahouna v této oblasti. „Malajsie, Thajsko a Jižní Korea jsou příklady, kde se vládní podpora rok od roku ukazuje jako velmi úspěšná při zvyšování podnikání v tomto oboru," uvedl v nové zprávě oborový časopis International Medical Tourism Journal.

Thajsko má 30 zdravotních organizací s prestižní mezinárodní akreditací systému kvality Joint Commission International (JCI). Ta je považována za hlavního garanta při posuzování kvality a bezpečnosti zdravotních zákroků ve světě.

V roce 2013 přijelo do Thajska odhadem asi 920 000 až 1,2 miliónu takzvaných zdravotních turistů. To představuje celosvětově asi 10 procent všech pacientů, kteří cestují do zahraničí kvůli zdravotnímu zákroku. Letos ale kvůli politickým a sociálním nepokojům klesl příliv pacientů – stejně jako ostatních turistů – asi o 40 procent.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků