Hlavní obsah
Foto: repro Flight Radar

Testovací letoun „nakreslil“ nad Evropou vánoční stromeček

Airbus společnosti Emirates nakreslil v úterý nad evropským nebem vánoční stromeček. Tedy ne doslova, pouze trasa během testovacího letu byla vedena tak, aby na mapě vánoční symbol vznikl. Průběh bylo možné pozorovat na serveru Flightradar.

Foto: repro Flight Radar
Testovací letoun „nakreslil“ nad Evropou vánoční stromeček

Svůj let započal Airbus A380 v německém Hamburku ve 12:47 hodin. Namísto jednoduché trasy se pilot rozhodl test poněkud oživit a před nadcházejícími svátky navodit vánoční atmosféru i v mracích. Na výchozí letiště měl Airbus podle Independentu dorazit v 16:35.

Nejedná se o první případ, kdy pilot během testovacího letu vytvořil na mapě obrazec. Poněkud náročnější a rozsáhlejší trasu uskutečnil letos v srpnu Boeing 787-8 Dreamliner. Ten nad americkými státy „kreslil“ přes 16 hodin svůj vlastní tvar. [celá zpráva]

Trochu jiný druh umění nedávno předvedli také piloti amerického námořního letectva, kteří na obloze vytvořili penis. Místní tím sice pobouřili, fotografie jejich výtvoru se ovšem virálně rozšířily po sociálních sítích. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků