Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Ski areály hlásí plno. Na horách lyžovaly tisíce lidí

České hory lákaly o víkendu lyžaře navzdory oblevě, mlze a dešti. Ve velkých areálech lyžovaly tisícovky lidí a návštěvnost si chválili i provozovatelé menších středisek. Vlekařům pomohly i pololetní školní prázdniny a navazující jarní volno v některých regionech. V dalších dnech se podle meteorologů opět ochladí.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Ski areály hlásí plno. Na horách lyžovaly tisíce lidí

Na řadě míst v Česku byl sníh kvůli oblevě a dešti mokrý, ale stále ho všude bylo dost, někde i metr a půl. Třeba v Krkonoších tak byli vlekaři s návštěvností spokojeni. Do pěti středisek SkiResortu Černá hora - Pec denně dorazilo 10 000 návštěvníků a v Rokytnici nad Jizerou či Harrachově každý den lyžovaly více než dvě tisícovky lidí.

I společnost Ski bižu, která provozuje střediska v Bedřichově, na Tanvaldském Špičáku a Severáku v Jizerských horách hlásila dobrou návštěvnost, přes 4000 lidí denně. Rovněž na Šumavu dorazily tisícovky lidí. Zvláště pátek byl podle provozovatelů díky jednodenním školním pololetním prázdninám návštěvností mimořádný a zařadí se k nejlepším dnům sezony.

Ve Skiareálu Lipno se v pátek vystřídalo 3500 lyžařů a dalších zhruba 5200 přišlo v sobotu a v neděli. Na Zadov přijelo v pátek asi 1400 lidí, podobně v sobotu, v neděli asi tisícovka. V některých okresech navíc v pondělí začínají jarní prázdniny.

Přeplněné Beskydy

V Olomouckém kraji, kde mají příští týden volno školáci na Přerovsku, tak jsou plně obsazeny hotely a ubytovny v Jeseníkách. Třeba podle provozovatele střediska v Přemyslově Jaroslava Podzimka byla návštěvnost v pátek a o víkendu mimořádná, jako na Silvestra.

V areálu Ski Bílá v Beskydech byla podle vedoucího Jaroslava Vrzguly návštěvnost v sobotu mírně nadprůměrná, a to kolem 2000 lidí, v neděli pak klesla na 1600 až 1700.

Lyžovalo se i ve středních Čechách

Slušný víkend má za sebou například i Stupava, kde byla podle provozovatelky Bohdany Orlové nadprůměrná návštěvnost. Vysoká byla víkendová návštěvnost i podle Josefa Dlouhého z krušnohorského střediska Klíny na Mostecku. V areálu lyžovalo asi 1000 lidí. Denně stovky lidí byly v Zadní Telnici či Bouřňáku v Krušných horách.

Nižší návštěvnost než v předchozích víkendech hlásily středočeské skiareály. I tak se ale podle provozovatelů někde stály fronty a podmínky pro lyžování jsou stále ideální.

Průměrnou návštěvnost, stovky lidí na den, uváděl skiareál Harusův kopec v Novém Městě na Moravě na Vysočině. V řádu stovek lidí se pohybovala návštěvnost i ve střediscích na jihu Moravy v Němčičkách na Břeclavsku nebo Filipově údolí na Hodonínsku, provozovatelé si zájem lyžařů pochvalovali.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků