Hlavní obsah
Rijád, hlavní město Saúdské Arábie Foto: Profimedia.cz

Saúdská Arábie chce přilákat turisty, nesezdané páry budou moci bydlet v jednom pokoji

Saúdská Arábie v rámci rozvoje turistiky uvolňuje doposud striktní pravidla a umožní nesezdaným cizincům bydlet ve zdejších hotelích v jednom pokoji. Hotelový pokoj si v zemi bude moci nově najmout i samostatně cestující žena, informovala BBC.

Rijád, hlavní město Saúdské Arábie Foto: Profimedia.cz
Saúdská Arábie chce přilákat turisty, nesezdané páry budou moci bydlet v jednom pokoji

Už v září Saúdská Arábie oznámila, že bude vydávat turistická víza občanům 49 zemí, mezi nimiž je i Česká republika. Zároveň však tamní úřady vypracovaly seznam prohřešků, za které hodlají cizince pokutovat. Patří mezi ně například odhazování odpadků, plivání, předbíhání ve frontách, fotografování a filmování lidí bez jejich souhlasu nebo rušení hudbou v době modliteb.

Cestování nesezdaných párů ze zahraničí bylo dosud v Saúdské Arábii poměrně obtížné, protože ve všech ubytovacích zařízeních museli žena a muž bydlet odděleně. Toto pravidlo dál platí pro občany království. Nově hotely ubytují i samostatně cestující ženy, a to jak cizinky, tak Saúdky.

Alkohol zůstává tabu

Země očekává, že turistky budou dbát na střídmé oblečení se zahalenými koleny a rameny, nenařizuje ale cizinkám zahalování celého těla do abájí. Zákaz podávání alkoholu zmírňovat nehodlá.

Saúdská Arábie dlouho patřila k zemím velice obtížně dostupným pro turisty, protože vydávala víza pouze za účelem obchodních cest, muslimské pouti nebo návštěvy příbuzných.

Nyní se ale snaží získat nové příjmy pro své hospodářství, které je závislé na prodeji ropy. Podle odhadů by příjmy z cestovního ruchu mohly do roku 2030 tvořit až desetinu hrubého domácího produktu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků