Hlavní obsah

Reklamní kampaň bude lákat turisty do Česka

Příští rok chystá státní agentura CzechTourism reklamní kampaň která bude prostřednictvím televize, rozhlasu, internetu a plakátů lákat turisty z Britských ostrovů, Ukrajiny, Ruska a Pobaltí. Oznámila to mluvčí agentury Karin Šeligová.

Reklamní kampaň bude lákat turisty do Česka

Agentura představí Českou republiku bohatou na historii, lázně, nebo gurmánskou kuchyni, která je vhodná ať už pro rodiny s dětmi, seniory či mladé páry. Jejím záměrem není však lákat turisty z Velké Británie na české pivo a sex. "Mladí Britové se přesunují do pobaltských zemí a nám se daří postupně získat image destinace pro rodinu s dětmi," řekla Šeligová.

První pobočky se otevřou v Pobaltí a ve Skandinávii

Vůbec první pobočky otevře CzechTourism v Pobaltí a ve Skandinávii. "Z pobaltských států zaznamenáváme, především při našich účastech na veletrzích, vysoký zájem o cestování do ČR, Skandinávci zase patří ke skupinám, které nejvíce utrácejí," zdůvodnila výběr Šeligová. V Německu, USA a Rusku agentura již funguje, příští rok však otevře další kanceláře.

Českou republiku navštíví nejvíce Italů a Němců. Největší boom ale zažívá turistika z Ruska, kde počet turistů loni vzrostl o třetinu. Ubývá naopak Britů, kteří jezdí za levným alkoholem dál na východ.

V letošním roce se podobné kampaně uskutečnily v Maďarsku, Polsku a na Slovensku, reklamní spoty vysílala i televizní stanice Eurosport; v 16 evropských zemích lákal CzechTourism turisty na internetu. Dohromady zaplatila agentura za reklamu v zahraničí 30 miliónů korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků