Hlavní obsah

Psí kavárny jsou nuda. V Brazílii mají pro mazlíčky první fotbalový stadión

Už tu byly psí salóny, kavárny, bary, hotely nebo pláže. V Brazílii mají ovšem něco, co nikdo jiný na světě - první fotbalový stadión, kam mohou návštěvníci dorazit i se svými mazlíčky a společně s nimi se kochat hrou. Čtyřnohým společníkům je zatím vyhrazena jen část tribuny, kam se vejde zhruba 60 lidských diváků, píše agentura AP.

Psí kavárny jsou nuda. V Brazílii mají pro mazlíčky první fotbalový stadión

S nápadem přišli v městě Belo Horizonte a má přilákat návštěvníky, kteří nemají rádi odloučení od svých chlupatých společníků. „Snažíme se porozumět lidem a chceme je něčím potěšit. Otevření prostoru pro psy je prvním krokem ke spojení lásky k fotbalu a lásky ke zvířatům,“ tvrdí manažer stadionu Samuel Lloyd. Projekt je zatím ve zkušební fázi a čeká se, zda se osvědčí. Zatím se mu daří, box na tribuně otevřel před necelým měsícem a zájem o něj rozhodně neubývá, ba naopak.

Podle některých přítomných diváků to i mnohdy vypadá, že psi celou hru sledují s opravdovým zaujetím, i když za tím se může skrývat touha vběhnout na hřiště a honit se za míčem. Pro mazlíčky, které by snad sezení na tribuně už nudilo, je vzadu připravena hrací zóna, kde mohou skotačit s ostatními čtyřnohými návštěvníky.

Návštěvníci procházejí výběrem

Vstup na tribunu s mazlíčky ovšem není umožněn každému, předchází mu poměrně složitá cesta. Majitelé psů musejí sdílet fotografii svého parťáka na sociální síti Instagram. Vedení stadiónu pak jednotlivce vybírá a posílá jim dotazník ohledně chování jejich zvířete. „Sezení v boxu umožňujeme jen těm psům, kteří jsou dobře vychovaní a nebudou šílet z toho, že je kolem nějakých 62 000 lidí,“ dodává Lloyd.

V dotaznících tedy majitelé psů odpovídají na to, jak jsou jejich mazlíčci vychovaní, trénovaní, klidní a jak vycházejí s ostatními psy. Díky tomu k žádným problémům zatím nedošlo.

Podle dosavadních návštěvníků se navíc jedná o příjemný zážitek. „Spousta lidí bere psa jako člena rodiny, takže s ním chtějí zkrátka sdílet i něco takového, jako je fotbalový zápas přímo na stadiónu,“ tvrdí jedna z návštěvnic Marcela Carrarová. Další z fanynek, Jessica Vilaca, dodává, že je dobře, že nemusela nechat svého psa doma. „Bylo velmi napjaté sledovat hru s mým psem,“ tvrdí.

Chlupáči mají vstup zdarma a zůstane to tak po celou dobu, co bude projekt běžet. Box by měl být dostupný při téměř každém zápasu, co se na stadiónu uskuteční.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků