Hlavní obsah
Liberecká radnice Foto: Profimedia.cz

Před libereckou radnicí letos vznikne pláž. Má oživit centrum města

Liberecký magistrát chystá na léto projekt, který je pro město nezvyklý. Plánuje, že na náměstí u historické budovy radnice umístí pláž. Cílem je oživit centrum města o prázdninách. V úterý o tom informoval vedoucí odboru cestovního ruchu David Pastva.

Liberecká radnice Foto: Profimedia.cz
Před libereckou radnicí letos vznikne pláž. Má oživit centrum města

Lákadlem pro místní i turisty může být podle něj už jen to, že si budou moci vyfotografovat radnici s palmou na pláži. „To se asi ještě nikomu nemohlo podařit," uvedl Pastva.

Pláž má lidi na náměstí nalákat, delší dobu je tam má pak udržet doprovodný program. „Chceme tam mít nějakou akci šest dnů v týdnu," uvedl vedoucí. Na náměstí budou divadelní představení, festival Bohemia Jazz Fest, koncerty, výtvarné kurzy, cvičení jógy, tančírna, módní přehlídka, ohnivá show i finále mistrovství světa ve fotbalovém freestylu.

Písečná pláž o velikosti zhruba 40 až 50 metrů čtverečních bude mezi kašnou a Moskevskou ulicí. „Bude volně přístupná. Budou na ní lehátka, plážové koše, palma, formičky na písek," uvedl vedoucí cestovního ruchu.

Bar s letní tematikou

Na vybavení pláže se bude podílet i střední škola nábytku a designu v Kateřinkách. Netradičně tvarovaná lehátka vytvořená studenty mohli lidé v centru města obdivovat už loni při veřejné prezentaci školy.

Město chce mít u pláže i bar, na jehož provozovatele už nyní vyhlásilo soutěž. Zájemci mohou své nabídky posílat do 20. dubna. Důležitá bude nejen nabídka sortimentu, ale i podoba stánku. Měl by vypadat netradičně a být nějak spojený s letní tématikou. Město po vítězi soutěže nebude chtít žádný nájem, provozovatel stánku se ale bude muset starat o pláž.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků