Hlavní obsah
 

Potopené letadlo má do letoviska u Rudého moře přitáhnout potápěče

Záměrné potápění letadel na mořské dno je tak trochu trendem posledních let. Svůj podvodní letoun už mají také u jordánského letoviska Akaba. Místní úřady doufají, že tato nová neotřelá atrakce přitáhne více amatérských i profesionálních potápěčů ke zkoumání vod Rudého moře. To obecně platí za jedno z nejlepších moří pro potápění. Informovala o tom agentura Reuters.

 
Potopené letadlo má do letoviska u Rudého moře přitáhnout potápěče

Bývalé armádní letadlo, které od minulého čtvrtka spočívá na mořském dně, bude prakticky nepřehlédnutelné. Je totiž poměrně velké, mělo kapacitu 200 vojáků, a ještě disponovalo nákladovým prostorem na vojenské vybavení.

Šéf ekonomického odboru města Akaba Nasser Shraideh doufá, že příchozí potápěči novou atrakci ocení. Doplňuje totiž už dříve potopený tank i loď. „Jedná se o přidanou hodnotu, umocní zážitek z potápění, protože zájemci budou moci plavat nejen okolo, ale i do samotných útrob letadla,“ uvedl Shraideh.

Místní instruktorka potápění věří, že letadlo bude nejlepším potápěčským místem široko daleko. Už jen kvůli tomu, že ho obklopují korálové útesy a také pro rozmanitost okolního mořského života. „Lidé milují vraky. A tady jich je už několik, což jistě zapříčiní, že budou lidé o Akabě uvažovat jako o své dovolenkové destinaci,“ tvrdí instruktorka Tara Artnerová, jež je původem z Kanady.

Turismus patří v Jordánsku k jednomu z klíčových hybatelů ekonomiky. Podle údajů tamního Ministerstva turismu do země loni zavítalo kolem 3,8 miliónu zahraničních návštěvníků, kteří zde navíc strávili minimálně jednu noc, píše agentura Reuters.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků