Hlavní obsah
V parku Cinque Terre se nachází několik barevných městeček. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Pokuta za nošení žabek? Hrozí návštěvníkům italského národního parku

Turistům, kteří na značené stezky v italském národním parku Cinque Terre zamíří s plážovými pantoflemi, žabkami či balerínami na nohou, bude v nadcházející sezoně hrozit vysoká pokuta. Správci parku zapsaného na seznamu přírodních památek UNESCO se k neobvyklému kroku rozhodli po zkušenostech s návštěvníky, kteří se kvůli nevhodné obuvi v horách zranili, informoval list La Repubblica.

V parku Cinque Terre se nachází několik barevných městeček. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Pokuta za nošení žabek? Hrozí návštěvníkům italského národního parku

Pěším turistům, kteří se vydají obdivovat krásy ligurské přírody s nevhodnými botami na nohou, bude napříště hrozit pokuta od 50 do 2500 eur (1200 až 62 000 korun). V první fázi nicméně budou strážci parku turisty pouze informovat, až později hodlají přistoupit ke skutečnému udílení pokut.

Lidé s žabkami či pantofli na nohou se podle ředitele parku Cinque Terre Patrizia Scarpelliniho v hornatém terénu často zraní a jejich transport do nemocnice, který je mnohdy možný jen pomocí vrtulníku, je značně nákladný. „Problém je, že si mnozí myslí, že jsou u moře, a vyrážejí na výlet v žabkách, jako by byli v Riccione,” řekl Scarpellini s odkazem na jedno z nejznámějších italských přímořských letovisek poblíž Rimini.

Scarpellini očekává, že se v letošní sezoně, která potrvá od dubna do října, do parku Cinque Terre na pěší túry vydá mnohem více lidí než v loňském roce. Město La Spezia, které je hlavní vstupní branou do parku, odhaduje, že letos se místo 450 000 turistů v jeho přístavu vylodí — především z velkých výletních lodí — až 750 000 turistů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků