Hlavní obsah
Pařížská muzea přestávají podporovat fenomén selfie fotografií. Foto: Profimedia.cz

Pařížská muzea zakazují používání selfie držáků

Mezi fanoušky takzvaných selfie, tedy fotografických autoportrétů patří i londýnský starosta Boris Johnson či americký prezident Barack Obama. Pařížská muzea ale z milovníků tohoto stylu focení nadšená nejsou a chystají se zakázat používání teleskopických držáků na focení selfie prostřednictvím mobilních telefonů. Informoval o tom deník The Daily Telegraph.

Pařížská muzea přestávají podporovat fenomén selfie fotografií. Foto: Profimedia.cz
Pařížská muzea zakazují používání selfie držáků

Selfie držák je teleskopická tyč, která se dá prodloužit až na jeden metr a na jejímž konci je držák pro mobilní telefon. Dá se tak získat mnohem širší záběr, nikoli jen dotyčné osoby, ale i místa, kde se nachází.

Ochranka zámku ve Versailles nově nařizuje návštěvníkům, aby své držáky na mobilní telefony nepoužívali. Existují totiž obavy, že by mohlo dojít k poškození zrcadel, nábytku či některých uměleckých děl. Úplný zákaz prý přijde během několika týdnů.

Pařížské muzeum Centre Pompidou, které vystavuje moderní umění, již také "směřuje k zákazu", uvedl jeho mluvčí. Znepokojeni jsou i ve slavném Louvru, kde se obávají poničení některých děl, když turisté operují s tyčemi poblíž slavných pláten, jako je například Mona Lisa.

Pařížské muzeum Orsay, ve kterém jsou díla impresionistů, k podobným zákazům přistupovat nemusí. Již před nějakou dobou totiž zavedlo úplný zákaz pořizování fotografií, jak poznamenal britský deník.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků