Hlavní obsah
Náhrobek Victora Noira na slavném pařížském hřbitově Pere Lachaise Foto: Profimedia.cz

OBRAZEM: Deset památek, které prý zaručí štěstí a úspěch

Stačí je pohladit, políbit, či na ně poklepat a "zaručeně" vám přinesou štěstí a úspěch do života. Jaký je seznam nejoblíbenějších deseti památek, o nichž se obecně soudí, že kontakt s nimi je zárukou budoucího štěstí?

Náhrobek Victora Noira na slavném pařížském hřbitově Pere Lachaise Foto: Profimedia.cz
OBRAZEM: Deset památek, které prý zaručí štěstí a úspěch

"Je úžasné, jak vážně se tyto pověry berou. Jde to tak daleko, že lidé kvůli nim upravují rozvrh prázdninových cest. Ať máte problémy s plodností, penězi, stydlivostí nebo s čímkoli jiným, máte šanci, že s velkou pravděpodobností narazíte na něco, čeho se stačí dotknout a vše se vyřeší," uvedl šéf internetové stránky VirtualTourist.com Giampiero Ambrosi.

Mezi těmito památkami je podle agentury Reuters například náhrobek Victora Noira na slavném pařížském hřbitově Pere Lachaise. I když nejde o příliš známou osobnost v porovnání se spisovateli, hudebníky a dalšími velikány, kteří zde leží.

Místo Noirova posledního odpočinku se stalo jednou z hlavních atrakcí hřbitova. Tření jeho kalhot prý zvyšuje plodnost, a není proto divu, že sem přicházejí ženy z celého světa s nadějí na brzkého otěhotnění.

:. V Las Vegas je takřka povinností zastavit se v hotelu Riviera u bronzových sošek tanečnic.foto: Profimedia

Pro sázkaře v Las Vegas je takřka povinností zastavit se v hotelu Riviera u bronzových sošek tanečnic. Pohlazení jejich zadečků prý podstatně zvyšuje hráči šance na úspěch.

:. Elegantní otočka na býkovi v obchodní ulici Galleria Vittorio Emanuele v Miláně
foto: Flickr, Paolo Màrgari

Pokud se vám bude zdát, že návštěvníci zastřešené obchodní ulice Galleria Vittorio Emanuele v italském Miláně neumí udržet rovnováhu, může to mít dobrý důvod. Legenda praví, že pokud se postavíte patou boty na varlata býka vyobrazeného na zdejší mozaikové podlaze a zatočíte se dokola, přinese vám to dozajista štěstí.

:. Blarneyský kámen v Irskufoto: Profimedia

Jestliže se někomu nedostává slov, může zkusit políbit pověstný blarneyský kámen, který se nachází v Irsku na středověkém hradě Blarney poblíž města Cork. Tento "kamenný" polibek údajně zaručuje mimořádný dar výmluvnosti. Háček je v tom, že dostat se k němu není jednoduché. K těžce dostupnému kameni se přiblížíte jen tak, že si lehnete na záda a spustíte se do úzkého prostoru mezi ochozem a hradní zdí, přičemž vás někdo musí držet za nohy.

:. Návštěvníci chrámu Sensódži v hlavním městě Japonska Tokiu věří, že zdejší chrámové kadidlo funguje jako všestranný lék.foto: Profimedia

Návštěvníci chrámu Sensódži v hlavním městě Japonska Tokiu věří, že zdejší chrámové kadidlo funguje jako všestranný lék. Stačí s ním prý potřít vybranou část těla, což způsobí zázračnou léčbu rozličných zdravotních potíží - od bolení v krku až po bolesti zad.

:. Proslavený lustr ve tvaru mořské panny s připevněnými jeleními parohy na hradě Cochemfoto: Novinky/Foto archiv

Jiné místo přinášející štěstí se nachází v Německu, konkrétně na hradě Cochem. Jde o proslavený lustr ve tvaru mořské panny s připevněnými jeleními parohy. Ohmatané červené bříško figurky je přesvědčivým důkazem, kolik důvěřivců si sem našlo cestu, aby se mořského stvoření mohli dotknout.

:. Kamenný blok v incké pevnosti Machu Picchu v Peru nazývaný Intihuatanafoto: Profimedia

Kamenný blok v incké pevnosti Machu Picchu v Peru nazývaný Intihuatana sloužil starým Inkům jako zařízení k určování času a k plánování posvátných obřadů. Kámen prý dokáže i jiné, mnohem podivuhodnější věci. Podle pověstí zde mohou senzitivní lidé vidět duchy v případě, že si o kámen budou třít čelo.

:. Kanály jsou označeny počátečními písmeny různých "osudových" momentů, jako je například láska, či naopak ztráta lásky.foto: Profimedia

Je někdy těžké nešlápnout na díry v chodníku, ve Švédsku si však musíte dát pozor i na poklopy od kanálů. Ty jsou zde často označeny počátečními písmeny různých "osudových" momentů, jako je například láska, či naopak ztráta lásky. Chodci si proto mohou vybrat, na který kanál vstoupí a kterému se vyhnou, a mohou tak prý ovlivnit svůj budoucí osud.

:. Hrob amerického prezidenta Abrahama Lincolna ve městě Springfield ve státě Illinois foto: Abraham Lincoln Online

K hrobu amerického prezidenta Abrahama Lincolna ve městě Springfield ve státě Illinois nepřicházejí lidé jenom proto, aby vzdali úctu zavražděnému vítězi války s otrokářským Jihem, ale také dotknout se špičky státníkova nosu na jeho soše, a zajistit si tak v budoucnu štěstí.

:. Socha divokého prasete Il Porcellino v Sydneyfoto: Profimedia

Také australské hlavní město Sydney se může pochlubit předmětem údajně přinášejícím štěstí. V jedné zdejší nemocnici je vystavena kopie sochy divokého prasete pojmenované Il Porcellino, jejíž originál se nachází v italské Florencii. Podobně jako je tomu u jeho italského protějšku, šťastný a spokojený život prý každému zaručí tření kancova rypáku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků