Hlavní obsah
 

Noc ve skleněné kapsli 300 metrů nad zemí je zážitkem na celý život

Jestliže nazýváme procházku po skleněných vyhlídkách a můstcích odvážnou výzvou, těžko se pak hledají výrazy pro unikátní skalní ubytování v Peru. V prosklených pokojích hosté přespávají stovky metrů nad zemí.

 
Noc ve skleněné kapsli 300 metrů nad zemí je zážitkem na celý život

V peruánských Andách, v oblasti města Cuzco, nacházejí cestovatelé Skylodge — strach i romantiku. Jedná se o tři skleněné „kapsle“ visící na skalní stěně. Ti, kdo si troufnou k nim vyšplhat přes 300 metrů vysoko, najdou pohodlí i novou perspektivu.

Pohodlná postel či prostor na jídlo jsou praktickým vybavením jednotlivých pokojů o velikosti 18 metrů čtverečních. Interiérovému vybavení se však nevyrovná síla zážitku, který se návštěvníkům navždy vryje pod kůži — spaní pod zářícími hvězdami, být jim o kousek blíž, výhled na údolí Sacred Valley z úctyhodné výšky...

Ubytování tam zajišťuje peruánská cestovní společnost Natura Vive. Její video ukazující nevšední možnost ubytování za první měsíc po zveřejnění získalo přes 1,5 miliónu zhlédnutí. První návštěvník zavítal do Skylodge v červnu 2013, jak řekla agentuře Reuters generální ředitelka společnosti Natalia Rodriguezová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků