Hlavní obsah
V Moskvě ceny za noc v hotelu stále rostou. Foto: Profimedia.cz

Nejdražší města na světě podle ceny hotelového pokoje

Mezi desítku nejdražších měst podle průměrné ceny hotelového pokoje se překvapivě dostal nigerský Lagos i brazilské Rio de Janeiro. První místo patří Moskvě, druhý je právě zmíněný Lagos, následuje Ženeva a Curych.

V Moskvě ceny za noc v hotelu stále rostou. Foto: Profimedia.cz
Nejdražší města na světě podle ceny hotelového pokoje

Ačkoliv se Rusko příliš nemění, hotely stále trochu připomínají ducha carského Ruska, ceny hotelových pokojů však s časem stále rostou. Není tedy divu, že si drží za posledních osm let první pozici v žebříčku měst s nejdražší průměrnou cenou hotelového pokoje za noc, uvedla to půlroční studie společnosti Hogg Robinson Group (HRG).

Průzkum zkoumal 50 hlavních turistických destinací. Nejvýše se vyšplhala průměrná částka za hotelový pokoj 8140 Kč právě v Moskvě, uvedl server Cnngo.com. Samozřejmě záleží na tom, kde se ubytujete. V ruské metropoli najdete také levné hostely a levnější hotely. Nejdražší apartmán v Moskvě je Ritz-Carlton Suite, který vychází v přepočtu na 499 700 Kč za noc. [celá zpráva]

Ubytování v Lagosu turistu průměrně vyjde na 6820 Kč. Vzhledem k tomu, že Nigérie nepatří mezi úplně bezpečné země, návštěvníci spíše vyhledávají pětihvězdičkové hotely. Raději si připlatí za pocit bezpečí, proto se zdejší ceny hotelů pohybují tak vysoko.

Pláž nedaleko Lagosu v Nigérii

Foto: Profimedia.cz

Průzkum mapoval ceny rezervovaných a placených hotelů od ledna do června 2012. Monitorování cen ubytování probíhá již 20 let.

Podle průzkumů ceny hotelových pokojů klesají, zvláště pak v Barceloně, kde poklesly téměř o čtvrtinu. Reagují tak na nejistou ekonomickou situaci.

V porovnání s rokem 2008 byla i průměrná cena hotelů v Moskvě na částce 9 072 Kč, v roce 2009 reagovala na první vlnu finanční krize a klesla na částku 7 970 Kč. [celá zpráva]

Deset nejdražších měst s průměrnou cenou za hotelový pokoj za noc
1.Moskva
Rusko
8140 Kč
2.Lagos
Nigérie
6820 Kč
3.
Ženeva
Švýcarsko
6800 Kč
4.Curych
Švýcarsko
6640 Kč
5.
Rio de Janeiro
Brazílie
6460 Kč
6.
New York
USA
6400 Kč
7.Sydney
Austrálie
6240 Kč
8.HongkongČína
6120 Kč
9.Paříž
Francie
6080 Kč
10.Washington D. C.
USA
6040 Kč
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků