Hlavní obsah
Pláž Cuesta de Maneli v oblasti národního parku Doñana Foto: Profimedia.cz

Nedoceněný skvost Španělska davy turistů míjejí. Zatím

Jestli toužíte po trochu jiné dovolené, než jste dosud zažili v nejfrekventovanějších prázdninových letoviscích Evropy, zavítejte do jihošpanělské provincie Huelva. Překvapí vás svým klidem i bujnou okolní vegetací.

Pláž Cuesta de Maneli v oblasti národního parku Doñana Foto: Profimedia.cz
Nedoceněný skvost Španělska davy turistů míjejí. Zatím

Jedna z osmi provincií španělské Andaluzie, Huelva (se stejnojmenným hlavním městem), skromně ukrývá před nekonečnými davy turistů své úchvatné pláže i přírodní bohatství.

Místní široké a dlouhé písečné pláže sice nezejí prázdnotou, ale ani se tu netísní hlava na hlavě. Část z nich spadá pod národní park Doñana, který je od roku 1994 zapsaný na seznamu UNESCO. Jednou z takových pláží je třeba Torre del Loro.

TIP: Na pláži pobývejte vždy alespoň část dne pod slunečníkem a dodržujte pitný režim, protože počasí tu v sezóně bývá obzvláště „vypečené“. Teploty v Huelvě šplhají až ke 40 stupňům Celsia, a to ve stínu.

Pláž Mazagon na území provincie Huelva

Foto: Profimedia.cz

Příroda v oblasti provincie Huelva zatím není poznamenaná agresivním přívalem turistů. Ubytování na pobřeží se tady začalo budovat až v průběhu 90. let, řadu let sem navíc jezdili hlavně španělští turisté, ti zahraniční objevují kouzlo tohoto místa až v poslední době.

Relax v přírodě, žádné výfuky aut

Hotelový komplex přilepený k pláži v Huelvě nečekejte. Ubytovací zařízení jsou tady umístěna vždy dál od pobřeží a jejich hosté tak musejí k moři, obvykle po dřevěných můstcích, kousek pěšky. Díky tomuto systému si zdejší krajina zachovala svůj původní divoký ráz. Některé z pláží lemují reliéfy hor, jiné písečné duny.

Pláž Hoyo na ostrůvku Cristina spadajícího pod provincii Huelva

Foto: Profimedia.cz

V každém případě tady lidé nepolehávají přímo u frekventované silnice jako v jiných prázdninových letoviscích. Huelva je zkrátka jednou z tváří Španělka, kterou cestovní ruch zatím nezohyzdil.

Huelva v číslech

V provincii žije přes půl miliónu obyvatel.

Okolo 150 tisíc lidí bydlí ve městě Huelva.

Rozloha provincie je 10 148 kilometrů čtverečních.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků