Hlavní obsah
 

Na Nový rok se otevře zábavní park zasvěcený slavné kreslené postavičce

V čínské provincii Če-ťiang by se hned první den roku 2015 měly veřejnosti otevřít dveře zábavního parku Hello Kitty. Areál bude věnovaný zejména postavě populární bílé kočky, kterou přesně před 40 lety vytvořila japonská společnost Sanrio.

 
Na Nový rok se otevře zábavní park zasvěcený slavné kreslené postavičce

Okolo miliónu návštěvníků by mělo podle odhadů ročně zavítat do nového zábavního parku Hello Kitty v Číně. Vyrostl na ploše téměř deseti hektarů a kromě klasických atrakcí, jakými jsou kolotoče nebo třeba ruské kolo, nabídne také interaktivní formu vzdělávání.

Návštěvníci, zejména ti ve školním věku, se v parku Hello Kitty doví více o životním prostředí a pěti základních elementech — dřevě, vodě, vzduchu, kovu a zemi. Každému z těchto prvků bude v parku věnována jedna zóna. Turisté samozřejmě nepřijdou ani o možnost zakoupit si některý z řady suvenýrů ozdobených, jak jinak než roztomilou Hello Kitty.

Park Hello Kitty nebude zdaleka prvním areálem, který je zasvěcený slavným kresleným postavičkám. Už v roce 1990 otevřel kupříkladu Puroland v Tokiu. Navštěvuje ho přibližně milión a půl turistů ročně. Aktuálně se v Číně staví dalších zhruba 60 zábavních parků.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků