Hlavní obsah
 

Na jihokorejském ostrově se museli zbavit záplavy květin. Lákala turisty

Jihokorejský ostrov Čedžu je populární turistickou destinací. V době koronavirové pandemie ale místní nejsou příliš nadšení, když k nim proudí davy lidí. Požádali proto úřady, aby posekaly jarní květinové lány, což by mohlo zastavit příliv návštěvníků, píše agentura Reuters.

 
Na jihokorejském ostrově se museli zbavit záplavy květin. Lákala turisty

Pole plná řepky se obvykle sklízejí až na přelomu dubna a května, místní obyvatelé ale úřady požádali, zda by se nemohlo sečení urychlit. Květiny proto začaly z oblasti Noksan-Ro mizet už začátkem dubna.

Rezidenti vyjádřili své obavy nad neustále přijíždějícími turisty, přestože je v zemi doporučeno sociální distancování a karanténa, aby se zabránilo dalšímu šíření koronaviru. Kvůli němu se nakonec musel zrušit i 38. ročník místního květinového festivalu, jenž se koná právě podél scénické silnice Noksan-Ro, která je považována za jedno z nejhezčích míst na ostrově.

Čedžu je největším korejským ostrovem a samostatnou provincií. Od pevniny ho dělí zhruba 90 kilometrů a turisty láká zejména svou hornatou krajinou a příjemným klimatem. Občas se mu kvůli vulkanickému původu přezdívá jihokorejská Havaj.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků