Hlavní obsah
Maraton, pulmaraton a desetikilometrový běh se poběží na písčitých plážích Jamajky. Foto: Profimedia.cz

Na Jamajce se poběží maraton v rytmu reggae

Jamajští rastamani nejsou proslulí pouze svou muzikou a pohodovým stylem života. Umějí se také rozeběhnout, což dokážou v sobotu 5. prosince na oficiálním Jamajka Reggae maratonu.

Maraton, pulmaraton a desetikilometrový běh se poběží na písčitých plážích Jamajky. Foto: Profimedia.cz
Na Jamajce se poběží maraton v rytmu reggae

Bežci z celého světa míří první prosincový víkend do Negrilu, letos už po deváté, aby jako účastníci nebo jen jako fandové, okusili autentickou chuť  Jamajky. Tato událost, jedinečná svého druhu na světě, zahrnuje jamajskou hudební kulturu, kuchyni i jamajské dědictví v takové události, jakou je maraton. Trať je podmalována pulsujícími rytmy jamajského raggae, které vyvolává skvělou náladu a povzbuzuje samotné běžce i jejich fanoušky.

Startuje se již v 5.15 hodin v Long Bay Beach Park na Norman Manley Boulevardu a běží se podél proslulé bílé jedenáctikilometrové písečné pláže. Pak běžci směřují kolem Negrilu k městu Green Island.

Ceny vítězům se udělují ve West Endu - nejzápadnější části Jamajky, proslulé úchvatnými západy slunce. Závěrečný ceremoniál  rozpálí populární představitel reggae Etana, který vystoupí s bubeníky Cultural HotSteppa, tanečníky a dalšími umělci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků