Hlavní obsah
Výstava je určena zejména pro malé děti. Foto: Moravské zemské muzeum

Moravské zemské muzeum představí dětem Afriku a její objevitele

Zejména těm nejmladším návštěvníkům je určena výstava o Africe a jejím objevování v brněnském Pavilonu Anthropos, kterou připravilo dětské oddělení Moravského zemského muzea (MZM). Hravou formou představuje tradiční kultury Afriky, stejně jako osudy českých cestovatelů, kteří pomáhali černý kontinent objevovat.

Výstava je určena zejména pro malé děti. Foto: Moravské zemské muzeum
Moravské zemské muzeum představí dětem Afriku a její objevitele

"Návštěvník se seznámí nejen s místní kulturou jednotlivých částí Afriky, ale také geografií, faunou, tradicemi a uměním různých národů a kmenů a zajímavých míst či afrických ,nej‘. Jednotlivé části výstavy jsou také doplněny výběrem africké fauny a exponáty získanými z expedic MZM," informovala Novinky Eva Pánková z Moravského zemského muzea.

Každý návštěvník může výstavu projít s pracovním listem v podobě cestovního deníku, do kterého si zapíše a zakreslí své poznatky. Muzejníci připravili také tematickou počítačovou hru, interaktivní předměty a speciální ozvučení sálu.

Výstava se bude konat až do konce února 2014.

Foto: Moravské zemské muzeum

Na přípravě výstavy se podílelo Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur v Praze. Přispěli také současní čeští cestovatelé a dobrodruzi, třeba Rudolf Švaříček a David Švejnoha. Expozice potrvá do 28. února příštího roku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků