Hlavní obsah
Fotografka Mei Xuová Foto: Profimedia.cz

Místo prokletí ulovila životní snímek

Na pozadí vodopád, v popředí duha - výjev jako ze snu zase jednou na okamžik zkrášlil kalifornský Yosemitský národní park. Vodopád Bridalveil obklopilo hned několik barevných odstínů. Výjimečný moment zachytila kanadská fotografka Mej Xuová. Tu tak nestihlo bájné prokletí, kterého se obávali původní obyvatelé, ale pocit obrovského štěstí.

Fotografka Mei Xuová Foto: Profimedia.cz
Místo prokletí ulovila životní snímek

Vodopád Bridalveil (v překladu Nevěstin závoj) je jednou z ozdob Yosemitského údolí ve stejnojmenném národním parku. Jakmile se u něj objeví duha, je vodopád skvostem ještě větším. Pruhy modré, žluté, oranžové, zelené a červené tady splynuly s okolní scenérií.

Fotografka Mei Xuová

Foto: Mei Xuová, Profimedia.cz

Pestrobarevný mlžný opar zahalující spodní část 188 metrů vysokého vodopádu působí skoro až pohádkově. S tímto místem se vlastně různé báchorky skutečně spojují. Místní se například kdysi báli na vodopád zpříma hledět, protože věřili, že v něm žije zlý duch Pohono, který by je proklel. Tento duch měl být údajně strážcem vchodu do Yosemitského údolí.

Vdechování vlhkého mlžného oparu naopak podle pověry přináší štěstí, a to hlavně těm, kteří plánují vdavky. Taková legenda vzhledem k názvu vodopádu asi nikoho příliš nepřekvapí.

Třináct kilometrů dlouhé údolí je frekventovanou turistickou lokalitou, podle čehož je také upraven terén. Cestovatelé tady mohou nejen podnikat nejrůznější túry, ale také přenocovat v kempech. Ty ale často bývají plné na dlouho dopředu. Kromě Bridalveil patří do údolí také proslulý Yosemitský vodopád.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků