Hlavní obsah
Z nové terasy je krásný výhled na beskydské panorama: od Lysé hory až po Ondřejník. Foto: Denisa Doležalová, Právo

Lidé se mohou kochat pohledem na Beskydy z nových vyhlídek

Turisté mají v Beskydech další místa, kde se mohou rozhlédnout po horách, loukách a vesničkách.

Z nové terasy je krásný výhled na beskydské panorama: od Lysé hory až po Ondřejník. Foto: Denisa Doležalová, Právo
Lidé se mohou kochat pohledem na Beskydy z nových vyhlídek

Radnice v Malenovicích v září po téměř dvou letech dokončila rekultivaci kopce Borová pod kostelem svatého Ignáce z Loyoly. Vznikly zde i dvě vyhlídkové terasy.

„Je to tu kouzelné. Byli jsme se tu už letos na jaře podívat u kostelíčku, ale to se ještě pracovalo a pořádně jsme nevěděli, co tu vlastně bude. Teď už je hotovo a výhled na Beskydy je zde nádherný. A ty květiny kolem a spousta včel a motýlů, to se jim fakt podařilo,“ ukazovala Právu čtyřicetiletá Milada, která si tento týden do Beskyd vyrazila užít babí léto i se svou dcerou a vnučkou.

„Projekt vznikl ze dvou důvodů, především jsme chtěli náš kostelík, který je kulturní památkou, nějak zvýraznit, upozornit na něj, jak je krásný. Zadruhé jsme chtěli také z tohoto místa nabídnout místním i turistům možnost pořádně si prohlédnout Beskydy i z této strany,“ vysvětloval Právu starosta Malenovic Vladimír Malarz.

Nahoře u kostelíku Ignáce z Loyoly tak vzniklo vyhlídkové molo, z něhož je skutečně krásný výhled na Beskydy, a pod ním vznikla ještě jedna vyhlídka vybudovaná do kruhu. Ta je umístěna naproti přístřešku, kde je i posezení pro místní či návštěvníky. „Na té kruhové vyhlídce se budou konat i svatební obřady,“ líčí malenovický starosta. Kromě vyhlídek zde radnice nechala vybudovat vstupní dřevěnou bránu k chodníku vedoucímu až ke kostelu. Také chodník je zcela nový, kolem dokola je nová výsadba zeleně.

Vynikne příští rok

„Ještě vše není hotovo. Na podzim se budou sázet cibuloviny, až v příštím roce vše krásně vynikne. Je to vymyšleno tak, že to tam pokvete vlastně celoročně. Na jaře to začne sněženkami, pak přijdou narcisy a další jarní květiny. Vysazeny jsou tam i trvalky,“ popisuje Malarz.

Radnice má v plánu ještě u kruhové vyhlídky vybudovat konstrukci, na níž bude nafoceno beskydské panoráma, kterým se zde lidé mohou kochat. „Od Lysé hory až po Ondřejník. Budou zde i ty kopce vyznačeny, aby všichni věděli, který je který a jak jsou vysoké. Přibydou zde také ještě lavičky,“ doplnil starosta.

Za proměnu svahu pod kulturní památkou zaplatila radnice ze svého rozpočtu 6,3 miliónu korun.

Turistická navigace zdarma
Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků