Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Letadlu začal hořet motor, cestující psali zprávy na rozloučenou

Hrůzný zážitek za sebou mají cestující kanadské nízkonákladové aerolinky Swoop. Krátce po vzletu z Abbotsfordu v Britské Kolumbii začal letadlu hořet jeden z motorů a někteří pasažéři už rozepsali zprávy na rozloučenou rodinám, kdyby došlo k nejhoršímu. Letadlo však bezpečně přistálo a nikdo nebyl zraněn, napsal server Fox News.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Letadlu začal hořet motor, cestující psali zprávy na rozloučenou

Požár motoru, k němuž došlo v úterý, způsobila srážka s několika husami během vzletu. „Přišel náraz,“ okomentoval událost jeden z pasažérů Fadhl Abu-Ghanem. „Potom už jsem viděl, jak z pravého motoru šlehají plameny. Také jsem cítil velmi silný žár. Neviděl jsem nikoho z posádky, tak jsem začal křičet, že motor hoří,“ dodal.

Podle cestujících šlo o velmi nečekanou situaci a nevěděli, jak na ni zareagovat. Mnoho z nich proto rozepsalo zprávy svým nejbližším, kdyby mělo dojít k nejhoršímu a letadlo spadlo. „Napsal jsem mámě, že se něco děje s letadlem a že ji miluji,“ uvedl Abu-Ghanem.

Psát zprávu na rozloučeno začala také cestující Donna-Lee Raynerová, která prý v kabině cítila kouř. V případě, že by letadlo havarovalo, chtěla zanechat na telefonu vzkaz. „Už jsem byl v letadle, kde se při odletu roztrhla pneumatika. Oproti tomuhle to bylo nic,“ svěřil se další z pasažérů Bruce Mason.

Přestože se situace zdála mnohým cestujícím vyhrocená, posádce se podařilo ji zvládnout a asi po deseti minutách se letadlo vrátilo zpět na letiště a bezpečně přistálo. Nikdo z cestujících nebyl zraněn. „Děkujeme našemu kapitánovi a posádce, že zajistili bezpečí našich klientů,“ uvedla společnost Swoop v prohlášení a zároveň se za nepříjemný zážitek omluvila.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků