Hlavní obsah
Ledový hotel se každý rok buduje úplně od píky. Foto: Profimedia.cz

Ledový hotel vznikl letos už po devětadvacáté. Opět oslní unikátním designem

Stalo se již tradicí, že s příchodem zimy se ve Švédsku otevírá jedna z nejsvébytnějších budov světa. Ledový hotel, který je letos už svou devětadvacátou verzí v řadě, je opět především oslnivým uměleckým dílem, na němž se tentokrát podílelo 34 tvůrců ze 13 zemí, píše server Daily Mail.

Ledový hotel se každý rok buduje úplně od píky. Foto: Profimedia.cz
Ledový hotel vznikl letos už po devětadvacáté. Opět oslní unikátním designem

Letos hotel, nacházející se za polárním kruhem u vesnice Jukkasjärvi, nabízí 15 apartmá, z nichž každé je naprosto unikátní a jednotící téma lze jen těžko najít. V jednom z pokojů, nazvaném Spruce Woods, naleznou hosté ze stěny vystupující sněhové jehličnany nebo slavný hipísácký mikrobus Volkswagen. V jiném je zase čelo postele orámováno torzem ledové ženy, která na celou místnost shlíží.

Spruce Woods - Christopher Pancoe & Jennie O´Keefe | Photo: Asaf Kliger

Zveřejnil(a) ICEHOTEL dne Pondělí 17. prosince 2018

Icewoman - Linda Vagnelind | Photo: Asaf Kliger

Zveřejnil(a) ICEHOTEL dne Pondělí 17. prosince 2018

Do výstavby Ledového hotelu se každoročně touží zapojit velké množství umělců. Letos bylo do soutěže podáno celkem 150 přihlášek, ve výsledku se na finálním designu podílelo 34 tvůrců.

Jedněmi z nich byl tandem britských designérů otec-dcera Jonathan Paul Green a Marnie Greenová, kteří navrhli apartmá inspirované oceánem — konkrétně má jejich dílo vyobrazovat podvodní svět zasažený změnou klimatu. Hosté v pokoji naleznou ručně vyřezávané ledové korály, ryby nebo škeble. „Apartmá je inspirované globálním oteplováním a jeho vlivem na oceány. Přišlo nám velmi vzrušující použít na vyobrazení moře, ryb, korálů a škeblí zmrzlou vodu z řeky,“ komentuje výtvor Green.

The Living Ocean Suite - Jonathan Paul Green & Marnie Green | Photo: Asaf Kliger

Zveřejnil(a) ICEHOTEL dne Pondělí 17. prosince 2018

Z moří až do oblak

Umělci na výstavbu proslulé ledové budovy použili celkem 30 000 kubických metrů směsi ledu a sněhu, což je podle Daily Mailu ekvivalent 110 milionů nanuků. Kromě oslnivých a luxusních pokojů zaujmou také obřadní či hlavní hala, kde návštěvníci naleznou 1000 ručně broušených ledových krystalů, které byly použity na výrobu lustru.

Lollipop - Mathieu Brison & Luc Voisin | Photo: Asaf Kliger

Zveřejnil(a) ICEHOTEL dne Pondělí 17. prosince 2018

„Tento rok mohou hosté vstoupit do tohoto úžasného světa divů a prozkoumat hlubiny moře, lesy nebo se vznést až do oblak. Každý rok říkám, že právě letos vznikl ten nejlepší Ledový hotel, ale letos to tak opravdu je,“ pochvaluje si kreativní ředitel hotelu Arne Bergh.

Návštěvníci samozřejmě nemusejí pobývat jen v samotné budově, je pro ně připravena celá plejáda aktivit od „arktické“ jógy přes různá další cvičení až po saunování. Hotel má být otevřen až do března příštího roku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků