Hlavní obsah
Jubilejní cestující v petřínské lanovce. Foto: Michal Krumphanzl, ČTK

Lanovka na pražský Petřín svezla už 60 miliónů cestujících

Pražská lanová dráha na Petřín svezla již 60 miliónů cestujících. Jubilejní návštěvnicí byla Marcela Radová z pražských Stodůlek. Lanovkou se přišla svézt společně se svými čtyřmi vnoučaty a manželem Karlem.

Jubilejní cestující v petřínské lanovce. Foto: Michal Krumphanzl, ČTK
Lanovka na pražský Petřín svezla už 60 miliónů cestujících

"Lanovkou jezdíme každé prázdniny, vždycky když hlídáme děti," řekla Marcela Radová, která s sebou vzala manžela i čtyři vnoučata ve věku devět až 11 let. Zatímco Marcela Radová zodpovídala dotazy novinářů, vnoučata se pozorností kolem jejich rodiny bavila. "Je to super," smála se.

Od dopravního podniku (DPP), který lanovku na Petřín provozuje, dostala Marcela Radová certifikát a dárkovou tašku s propagačními předměty dopravce. Uvnitř našla třeba DVD nebo knihu v kroužkové vazbě s tipy na výlet.

Lanovka na Petřín

Foto: www.dpp.cz

Dopravní podnik počítá cestující již od roku 1891, kdy začala lanovka na Petřín poprvé jezdit.

Stačí běžná jízdenka

"Cestující sčítají speciální čidla, která jsou umístěna na sloupcích u strojků na označování jízdenek," řekla Aneta Řehková s tiskového oddělení DPP.

Lanovka na Petřín začala jezdit 25. července 1891. Původně jezdila na vodní pohon. Provoz byl přerušen za 1. světové války, opět začala jezdit v roce 1932. V roce 1965 zničil trať sesuv půdy, znovu otevřena byla v roce 1985. Trať měří 510 metrů a jsou na ní tři zastávky. Cestující mohou jet lanovkou s běžnou jízdenkou pražské veřejné dopravy.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků