Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Kupujte si letenky jako jste kupovali toaletní papír, žádá pilot cestující

Letecká přeprava kvůli koronaviru utrpěla. Aby krizi překonala, je potřeba, aby lidé začali opět cestovat. Pasažéry o to prosí pilot společnosti Virgin Atlantic Chris Pohl, který skrze Instagram požádal, aby lidé kupovali letenky stejně jako předtím kupovali toaletní papír. Pilotova výzva se na internetu stala virální, píše server Daily Mail.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Kupujte si letenky jako jste kupovali toaletní papír, žádá pilot cestující

Šestapadesátiletý Pohl zveřejnil na Instagramu fotografii, na níž je oděn v uniformě a drží kartonovou ceduli s nápisem Kupujte letenky jako jste kupovali toaletní papír. Po zveřejnění snímku mu prý vyjádřili podporu lidé z celého světa.

Australan, který aktuálně žije nedaleko francouzského města Toulouse, doufá, že jeho zpráva pomůže letectví opětovně nastartovat. „Prosím, sdílejte tuto zprávu se všemi, které znáte. Potřebujeme, aby si svět začal opět kupovat letenky, které aerolinkám umožní naplnit letouny a rozjet tak létání,“ vysvětlil Pohl. „Jediná věc, která nás drží zpátky jsou naši věrní zákazníci a cestující. Bez vás zůstaneme na zemi,“ napsal pilot.

Pohl se zprávou na kartonové ceduli nechal inspirovat jiným známým instagramovým profilem dudewithsign — uživatelem, který se fotí s nejrůznějšími vzkazy na cedulích. „Přišla mi spousta zpráv, emailů a měl jsem hodně telefonátů. Mnoho cestovních agentů se ptá, zda mohou tu fotku použít, což mohou. Ten snímek není o mě, je to zábavná zpráva, která má namotivovat lidi, aby si kupovali letenky,“ vysvětlil pilot Daily Mailu.

Pohl dodal, že letectví nikdy nezasáhla větší krize než ta nynější koronavirová. „Za roky létání jsem nikdy nic takového nezažil, ani po 11. září nebo po epidemii SARSu. Moji kolegové ve Virgin Atlantic i já jsme ale optimisté,“ řekl pilot.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků