Hlavní obsah
S podzimním svátkem jsou neodmyslitelně spojeny kaštany. Foto: Frieder Blickle, Právo

Kulinářské slavnosti v Jižním Tyrolsku provoní mladé víno a pražené kaštany

S prvním žloutnoucím listím přichází do jižního Tyrolska podzim a s ním kulinářské slavnosti Törggelen. Je to tradice stará několik staletí. Po skončení sklizně měli vinaři ve zvyku navštěvovat se navzájem a ochutnávat mladé víno. Tato příjemná zvyklost se dochovala do dnešních dnů a nyní se jí mohou účastnit i sezónní hosté.

S podzimním svátkem jsou neodmyslitelně spojeny kaštany. Foto: Frieder Blickle, Právo
Kulinářské slavnosti v Jižním Tyrolsku provoní mladé víno a pražené kaštany

Ve dnech od 12. října do 12. listopadu budou mít návštěvníci jižního Tyrolska možnost využít nabídku zaměřenou na ochutnávku a poznávání jihotyrolského vína v oblasti Girlan, která leží nedaleko Bolzana.

Z vesnice Girlan se dá pohodlně dojít k hradu Sigmundskron, v němž je umístěna jedna z expozic horského muzea horolezce Reinholda Messnera. Ze středověkého hradu je úchvatný výhled na Bolzano.

Kouzelná příroda údolí Eisacktal/Valle Isarco

Návštěva muzea, stejně jako prohlídka vinic s odborným výkladem, je součástí sedmidenního pobytu za 238 eur na osobu. Přestože jsou slavnosti zaměřeny především na hodování, jejich součástí bývají také procházky do přírody, která je na podzim v jižním Tyrolsku okouzlující. To platí zejména pro údolí Eisacktal/Valle Isarco, jehož svahy jsou porostlé mohutnými kaštanovníky.

Právě kaštany jsou další plodinou neodmyslitelně spojenou s podzimním svátkem. Už dávno nejsou k dostání jen v papírových kornoutech na ulici. Místní kuchaři je používají jako základní ingredienci k řadě pokrmů od polévek a nádivek až po cukrářské výrobky. Rozemleté na mouku se přidávají do pečiva, chleba, dortů nebo pudinků. Čerstvě upražené kaštany přijdou k chuti během koštování mladého vína.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků